18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie bolało

OSTRE ZMIANY W OGRANICZENIACH! GIS nie ma litości

04.09.2020  08:47
GIS chce dodatkowych ograniczeń
GIS chce dodatkowych ograniczeń Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Znów zmiany i nowe restrykcje? GIS zapowiada ostrą walkę z koronawirusem i surowe ograniczenia. To nie spodoba się wielu młodym ludziom.

Główny Inspektorat Sanitarny chce ostrej walki z koronawirusem SARS-COV-2. W piątek rano w Radiu ZET Jarosław Pinkas (Główny Inspektor Sanitarny) zapowiedział, że będą nalegać na ogromne i mocno ograniczające zmiany.

Również w piątek zebrać ma się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Będą obradować na temat epidemii koronawirusa i ewentualnych działaniach, niezbędnych, by zarazę zwalczyć. Co zarekomenduje GIS?

GIS zapowiada ograniczenia

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas poinformował w Radiu ZET, że jedną z jego rekomendacji na dalszą walkę z koronawirusem SARS-COV-2 jest ostre zabranie się za temat wesel. Nie chodzi już jedynie o kontrole, GIS chce mocno ograniczyć organizowanie przyjęć.

I tak każde wesele miałoby być zarejestrowane, zarejestrowani mieliby być także wszyscy goście. Ponadto w przyjęciu uczestniczyć miałoby maksymalnie 50 osób - i to nie tylko w "strefach czerwonych", ale w całej Polsce.

Nowa strategia walki z epidemią

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział nową strategię walki z epidemią. Na jesień polityk rekomenduje przede wszystkim szczepienia przeciw grypie oraz dystans, dezynfekcję i maseczki. Ministerstwo Zdrowia zmienia zasady testowania osób zakażonych/potencjalnie zakażonych i likwiduje szpitale jednoimienne, zajmujące się wyłącznie leczeniem osób z COVID-19. Powstać ma za to szeroka sieć szpitali i trzy szczeble szpitalnictwa - każdy odpowiedzialny za inny poziom wykrywania lub leczenia pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia przyznało w czwartek, że rozważają zmiany w organizacji wesel i przyjęć rodzinnych, w tym rekomendowane przez GIS zmniejszenie liczby gości i ich rejestrację. To może oznaczać zgodę między sanepidem i resortem zdrowia i szybkie zmiany w tej kwestii.

Przeczytaj więcej
Komentarze