18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dzieje się źle

GODZINA POLICYJNA w Polsce stanie się faktem?! Zaraza rośnie w siłę

17.03.2021  13:38
Godzina policyjna w Polsce?
Godzina policyjna w Polsce? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Godzina policyjna w Polsce może stać się wkrótce faktem? Pogarszająca się sytuacja pandemiczna w kraju zmusza rząd do stanowczych, trudnych dla obywateli działań.

Kiedy wydawało się, że dzięki szczepionkom i przestrzeganiu obostrzeń w końcu pożegnamy Covid-19, ten rozwinął się w Polsce tak bardzo, że cały kraj ogarnęło przerażenie. Trzecia fala pandemii koronawirusa sprawiła, że wszyscy żyjemy skrępowani poważnymi obostrzeniami, najgorsze może dalej być przed nami. Rząd ponownie rozważa wprowadzenie twardego lockdownu w całym kraju i ma ku temu powody.

Wzrost liczby zachorowań na koronawirusa odnotowany dziś przez Ministerstwo Zdrowia wszystkich nas poraził. Nie ma odwrotu - trzeba działać, zanim pandemia pochłonie nas do reszty. Covid-19 pozostaje skrajnie przerażającym przeciwnikiem. 

Godzina policyjna w Polsce?! Wszystko przez koronawirusa

W wielu europejskich krajach w takiej sytuacji wprowadzono godzinę policyjną, a dawniej nasz premier zapowiadał, że jeśli pojawi się taka konieczność - w Polsce również możemy spodziewać się tak mocno rozwiniętych restrykcji. Patrząc na rozwój sytuacji - faktycznie mamy się czego obawiać.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że na Wielkanoc raczej nie ruszymy beztrosko do rodzin. Możliwe, że będziemy musieli znieść takie same święta, jak rok temu - w samotności, z dala od najbliższych nam osób. Kiedy kraj tonie w kryzysie, psychologowie biją na alarm, że taka przedłużająca się sytuacja będzie miała drastyczny wpływ na stan naszej psychiki. Ile jeszcze możemy znieść?

Warto już teraz, przygotować się psychicznie do gorszego przebiegu pandemii. Poza niewątpliwym zagrożeniem fizycznym, nasze zdrowie mentalne również jest narażone na szwank, kiedy COVID-19 pustoszy kraj.

Czytaj także