18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walka z czasem

10-latek pod respiratorem. Covid-19 coraz mocniejszy

04.12.2021  15:14
10-latek z Covid-19 jest pod respiratorem
10-latek z Covid-19 jest pod respiratorem Fot: SunntToys/Shutterstock

Gdańsk jest miejscem, w którym rozgrywa się dramat. To w tym mieście pod respiratorem leży zakażony koronawirusem 10-letni chłopiec. Covid-19 nie ma litości i brutalnie atakuje coraz młodsze organizmy.

Na początku pandemii koronawirusa w Polsce mogło się wydawać, że dzieci i osoby młode są stosunkowo bezpieczne. Wydarzenia, których świadkiem jest teraz cały Gdańsk, stanowczo temu przeczą.

To właśnie w jednym z tamtejszych szpitali, pod respiratorem leży zakażony koronawirusem 10-latek. Po tym jak do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku trafił chłopiec w ciężkim stanie z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 - wszystko jest możliwe.

Gdańsk: 10-latek z Covid-19 jest pod respiratorem

10-letni chłopczyk ma również choroby towarzyszące. W tym momencie lekarze dosłownie walczą o jego życie. Odnosząc się do tego przykrego przykładu, gdańscy medycy apelują, by nie lekceważyć pandemii koronawirusa.

Pacjent trafił do nas w ciężkim stanie. Ma ciężkie zapalenie płuc. Jest pod respiratorem. To niestety przykład na to, że wirus atakuje także młode osoby

 - przekazała dziennikarzom telewizji informacyjnej Krystyna Koziełło-Stanke ze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku.

Chłopiec jest nieprzytomny i obecnie niewydolny oddechowo. Dziecko nie miało możliwości zaszczepienia się na Covid-19, gdyż szczepienia dzieci w tym wieku dopiero się w Polsce zaczną.

Lekarze apelują, by nie lekceważyć epidemii koronawirusa i korzystać z dostępnych form ochrony przed poważnymi skutkami zakażenia.