18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bohaterowie lepsi niż Avengers!

Strażacy uratowali 11-miesięcznego Stasia [WIDEO]

Wojciech Kozicki
08.10.2021  09:06
Akcja strażaków w Gdańsku i reanimacja dziecka. 11-miesięczny Staś przeżył dzięki tym bohaterom
Akcja strażaków w Gdańsku i reanimacja dziecka. 11-miesięczny Staś przeżył dzięki tym bohaterom Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News, Facebook/KM PSP Gdańsk

Gdańsk i niesamowita akcja strażaków. 11-miesięczny Staś przestał oddychać, ponieważ zakrztusił się podczas jedzenia. Do sieci trafiło NAGRANIE WIDEO, na którym widać jak dzielni strażacy przeprowadzili skuteczną reanimację! Gdy USA mają Avengersów i Ligę Sprawiedliwości, my mamy takich prawdziwych bohaterów!

Chwile grozy! W poniedziałek przed jednostką straży pożarnej w Gdańsku-Oliwie pojawiła się przerażona kobieta z dzieckiem na rękach. 11-miesięczny Staś zakrztusił się podczas jedzenia i nie mógł oddychać! Strażacy natychmiast przystąpili do działania i udzielili dziecku pierwszej pomocy małemu dziecku.

Co zrobić, gdy dziecko się zakrztusi? Ci strażacy WIEDZIELI

Jak podaje Polsat News, pierwszej pomocy udzielił niemowlęciu mł. ogn. Mariusz Marciniak. Jego działania okazały się skuteczne, bo Staś przeżył. Odzyskał prawidłowy oddech, a następnie ratownicy medyczni  przetransportowali go do szpitala.

Wykorzystał swoją wiedzę na ten temat, układając zakrztuszonego Jasia brzuszkiem na swoim przedramieniu. Głowę chłopca pochylił ku dołowi, a następnie - w odpowiedni sposób - klepał nasadą dłoni w przestrzeń między łopatkami – wyjaśnia Polsat News.

Staś czuje się dobrze. Wraz z rodzicami odwiedził nawet bohaterskich strażaków, którzy uratowali mu życie.

Sytuacje wymagające udzielenia pierwszej pomocy zdarzają się w naszym otoczeniu często i zawsze są dużym zaskoczeniem. Wymagają zachowania opanowania, a także posiadania podstawowych umiejętności. Nie zawsze będziemy mieli okazje podbiec do stacjonujących w pobliżu strażaków, policjantów czy karetki pogotowia- przekazała gdańska Komenda Miejska Straży Pożarnej.

Strażacy uratowali dziecko w Gdańsku [WIDEO]

Czytaj także
Przeczytaj więcej