18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A jednak!

Rosyjski generał uciekł do Polski? Zdjęcie podbija sieć

25.03.2022  17:21
Siergiej Szojgu uciekł do Polski?
Siergiej Szojgu uciekł do Polski? Fot: Russian Defense Ministry/Laski Diffusion/East News

Siergiej Szojgu aktywny dotychczas w przestrzeni medialnej nagle zniknął. Pojawiło się mnóstwo teorii na temat tego, co się z nim dzieje. Osoby z otoczenia rosyjskiego generała mówią, że zmaga się z problemami zdrowotnymi, inni mówili, że Putin uznał go za zagrożenie i zlikwidował. Teraz okazuje się, że prawa ręka prezydenta Rosji może.. przebywać w Polsce. W Internecie zawrzało.

Minister Obrony Rosji Siergiej Szojgu do niedawna aktywnie udzielał się w mediach. Pojawiał się w Internecie i telewizji, gdzie chętnie opowiadał o "operacji wojskowej w Ukrainie". Jednak jak zauważyli dziennikarze, po 11 marca generał "zniknął".

Minister obrony Rosji ma teraz dużo na głowie w związku z Ukrainą. To nie jest właściwy czas na aktywność medialną - wyjaśniał Dimitrij Pieskow, rzecznik Kremla.

Na dowód tych słów rosyjski Kremlinpool ujawnił nagranie z wideokonferencji, w której rzekomo uczestniczył minister Szojgu. Nie wiadomo jednak kiedy wykonano nagranie, a pojawiają się też plotki, że zostało ono spreparowane.

Szojgu ukrywa się w Polsce?

Sprawą zainteresowali się także polscy internauci. W sieci zaczęła krążyć informacja, że minister Szojgu ukrywa się w Polsce, co ma potwierdzić poniższy obrazek, będący zlepkiem zdjęć rosyjskiego generała i dziennikarza RMF FM Roberta Mazurka.

Wpis, który udostępnił też dziennikarz RMF FM, rozbawił internautów do łez. Część zauważa, że rzeczywiście podobieństwo jest całkiem spore.