18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uważajcie!

Niebezpieczne ciastka w sklepach! Sanepid ostrzega

02.06.2022  14:11
Skażone pierniki w sklepach
Skażone pierniki w sklepach Fot: rsooll/Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed spożywaniem popularnych pierników. Uwielbiane przez wiele osób ciasteczka mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Skażony produkt został już wycofany ze sklepów.

Pierniczki cieszą się w naszym kraju dużą popularnością i często spożywane są jako deser czy dodatek do kawy. Niestety, tym razem na pyszną przekąskę musimy uważać, gdyż może nam poważnie zaszkodzić.

Skażone pierniki w sklepach

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w jednej z partii toruńskich pierników wykryto białko migdałowe. Spożycie produktu przez alergików może doprowadzić do reakcji alergicznej.

Chodzi o "Pierniki z nadzieniem kremowym orzech laskowy"

  • Nr partii: L1293147A,
  • Data ważności: 07.2022,
  • Producent: Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A, ul. Żółkirewskiego 34, 87-100 Toruń.
GIS

Spożycie skażonych pierników szczególnie zagraża osobom uczulonym na migdały. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej może dojść do opuchlizny w ustach przełyku, swędzenia skóry, bólów brzucha czy wymiotów.

GIS informuje, że producent zadecydował o wycofaniu skażonego produktu od odbiorców. Proces ten jest monitorowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.