18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Gienek Loska nie żyje. Finalista "X Factor" miał 45 lat

10.09.2020  11:24
Gienek Loska nie żyje
Gienek Loska nie żyje Fot: MIECZYSŁAW WŁODARSKI/REPORTER

Gienek Loska, finalista "X Factor", w latach swojej świetności gwiazdor TVN, nie żyje. Wokalista miał jedynie 45 lat. Zmarł po ciężkiej i długotrwałej chorobie. Do jego śmierci przyczynił się pośrednio koronawirus.

Gienek Loska nie żyje. Finalista kultowego show TVN - "X Factor" zmarł po ciężkiej i długotrwałej chorobie. W chwili śmierci miał zaledwie 45 lat. Jego fani są zrozpaczeni.

Śmierć muzyka potwierdził w rozmowie z serwisem Plotek Prezes Polskiej Fundacji Muzycznej. Gienek Loska odszedł wczoraj wieczorem. Zmarł w rodzinnym Biełoziersku, znajdującym się na Białorusi. Jak poinformowały białoruskie media, przyczyną śmierci był brak odpowiedniej opieki po przebytym udarze, spowodowany komplikacjami, jakie wynikają z epidemii koronawirusa.

Gienek Loska nie żyje

Gienek Loska rozległego udaru mózgu doznał w 2018 roku. Wydarzyło się to, kiedy przebywał w odwiedzinach u bliskich. Do szpitala dostał się dopiero po 11 godzinach od momentu wystąpienia pierwszych objawów. To znacznie pogorszyło sprawę.

Wtedy przeprowadzono operację, po której Gienek Loska zapadł w śpiączkę. Po wybudzeniu się, nie wrócił już do pełnej sprawności i wymagał specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Przez ponad dwa lata leżał częściowo sparaliżowany w rodzinnym domu.

Wtedy to zaczęła się nawet zbiórka pieniężna, zapoczątkowana przez Polską Fundację Medyczną. W ten sposób fani Gienka chcieli pomóc jego rodzinie w opiece nad muzykiem. Wszyscy żyli nadzieją, którą 9 września 2020 roku przekreślił raz na zawsze.

Gienek Loska stał się znany w Polsce w 2011 roku, poprzez udział w kultowym programie "X Factor". Współczujemy jego najbliższym tej bolesnej straty.