18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Nie wiadomo co mu jest"

Giertych przejdzie badania toksykologiczne!

Wojciech Kozicki
19.10.2020  21:36
Roman Giertych będzie miał testy toksykologiczne. Co mu jest?
Roman Giertych będzie miał testy toksykologiczne. Co mu jest? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Stan zdrowia Romana Giertycha jest dość zagadkowy, lekarze rozkładają ręce. Zatrzymanie CBA, przeszukanie domu, omdlenie w łazience, podejrzenie udaru… ale co naprawdę jest kontrowersyjnemu mecenasowi? Zostaną przeprowadzone badania toksykologiczne.

Roman Giertych najpierw został zatrzymany przez CBA, a później przez lekarzy. Jak ujawnia RMF FM, medycy nie są w stanie ustalić przyczyny jego pogarszającego się stanu zdrowia. Ze względu na problemy diagnostyczne szpital zleci więc badania toksykologiczne, co potwierdził obrońca Giertycha mec. Jakub Wende.

Stan zdrowia Romana Giertycha

Wende dodał, że badania toksykologiczne najprawdopodobniej zostaną zlecone za granicą. Powodem ma być brak w Polsce wszystkich wymaganych odczynników. Uspokaja jednak, że Giertych czuje się lepiej, niż w ostatnich dniach, ale „nadal nie wiadomo co mu jest, wyniki są złe”.

Jeden z adwokatów Giertycha mec. Paweł Pietkiewicz w rozmowie z Wirtualną Polską ujawnił, że były lider Ligi Polskich Rodzin zmaga się z „zagadkowym ciśnieniem”. Mimo to, być może już we wtorek wyjdzie ze szpitala. Zaprzeczył jednocześnie, że jego klient symuluje, by wymigać się od przesłuchania przez CBA.

Do tej pory trudno jest znaleźć przyczynę, która by jednoznacznie odpowiedziała na pytanie, co dolega naszemu klientowi. Najbardziej niepokojące jest zagadkowe ciśnienie, które w pewnym momencie było bardzo, bardzo wysokie i wynosiło 200 - ujawnił Pietkiewicz Wirtualnej Polsce.

Roman Giertych i zatrzymanie przez CBA

Roman Giertych w czwartek został zatrzymany przez CBA. Jest jedną z 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Przedstawiono im zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy.

Wobec Giertycha zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 milionów złotych, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej