18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezła akcja

Gigantyczna DOPŁATA za koronawirusa. 7 tys. euro w zasięgu ręki

11.09.2020  14:18
Gigantyczna DOPŁATA za koronawirusa. 7 tys. euro w zasięgu ręki
Gigantyczna DOPŁATA za koronawirusa. 7 tys. euro w zasięgu ręki Fot: goffkein.pro/Shutterstock

Koronawirus wielu osobom dał się mocno we znaki. Dlatego Unia Europejska wyciąga finansową dłoń w stronę Polaków. COVID-19 przyniesie gigantyczne pieniądze.

Koronawirus w marcu zamknął nas w domach i sprawił, że wiele osób popadło w ekonomiczny kryzys. Z tej przyczyny rząd na pomoc dla tych, którzy ucierpieli przez COVID-19, przeznaczy 1,2 mld złotych sfinansowane przez Unię Europejską.

Jeśli w czasie pandemii COVID-19 ktoś został znacznie poszkodowany, będzie mógł teraz liczyć nawet na 7 tys. euro dopłaty. O unijne wsparcie będą mogły ubiegać się konkretne osoby. Warto sprawdzić, komu te pieniądze przysługują.

Koronawirus przyniesie rolnikom dopłaty

Wnioski o wsparcie dla osób poszkodowanych można składać do 30 września 2020 roku. Pieniądze wypłacane będą tylko raz i liczyć na nie mogą tylko rolnicy. Co ma na celu takie działanie? Przede wszystkim rekompensatę utraconych dochodów i pomoc w zachowaniu płynność finansowej i ciągłości rolniczej produkcji.

Osobom, którym zostaną one przyznane, będą wypłacane w formie ryczałtu, uzależnionego od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej.  Pomoc będzie udzielana w ramach działania „Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Już w listopadzie tego roku ruszy także wypłata pieniędzy dla gospodarstw rolnych poszkodowanych przez epidemię koronawirusa. Maksymalna kwota pomocy nie może przekroczyć 7 tys. euro na rolnika.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zbadało, że w największym stopniu skutkami COVID-19 w branży rolniczej zostały dotknięte: bydło mięsne, krowy (mleko), trzoda chlewna, owce, kozy, drób rzeźny i nieśny oraz uprawa roślin ozdobnych.

Dobrze, że ktoś się nad tą sprawą pochylił.

Przeczytaj więcej
Komentarze