18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na pohybel

Gigantyczne kary za brak maseczki! Będą ścigać ludzi

30.07.2020  17:22
Ministerstwo Zdrowia chce ogromnych kar za brak maseczki
Ministerstwo Zdrowia chce ogromnych kar za brak maseczki Fot: Shutterstock

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia reaguje na olbrzymią liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Już wiadomo - rząd rozważa wznowienie części obostrzeń. Możemy spodziewać się też zmian w obowiązku zasłaniania twarzy.

Dobra maseczka ochronna znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem. Niestety, Polacy posłuchali premiera Mateusza Morawieckiego i uwierzyli mu, że nie ma już czego się bać i można zapomnieć o zagrożeniu.

Premier winy w sobie nie widzi, twierdzi wręcz, że koronawirus rozszalał się przez nieodpowiedzialne zachowania w społeczeństwie. Tymczasem sam został przyłapany na łamaniu prawa i powinien zapłacić za to srogą karę.

Maseczki wrócą na ulice?

Do niepokojących statystyk z czwartku odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Stwierdził, że ogromna liczba zakażeń powinna dać ludziom do myślenia. Jeśli tak się nie stanie - czeka nas katastrofa.

Niech ten wynik będzie dla nas sygnałem, co może się stać, jeśli nadal nie będziemy nosić maseczek - powiedział.

Andrusiewicz poinformował także o planach resortu zdrowia. Politycy chcą zmusić ludzi do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i noszenia osłon ust i nosa. Mają już pomysł, jak prawo egzekwować - to kontrole policji i dużo wyższe kary. Przypomnijmy - w tej chwili mandat za brak maseczki to 500 złotych i ewentualna grzywna od sanepidu do 30 tysięcy złotych.

Zapewne będzie możliwe cofnięcie się o krok, jeśli chodzi o ograniczenia. Być może zostaną, podobnie jak w innych państwach, podniesione mandaty za brak maseczek. Będziemy zastanawiać się, czy nie wprowadzić bardziej ścisłej kontroli, czy osoba pytana przez policję nie będzie musiała mieć potwierdzenia, że nie musi nosić maseczki - zapowiedział Andrusiewicz. 

Przeczytaj więcej
Komentarze