18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda dziękuje Bogu

Gigantyczny pożar w Małopolsce. Spłonęło ponad 40 budynków

Emilia Waszczuk
20.06.2021  08:54
Dramat w Małopolsce. W pożarze spłonęło 21 domów mieszkalnych i 23 budynki gpospodarcze
Dramat w Małopolsce. W pożarze spłonęło 21 domów mieszkalnych i 23 budynki gpospodarcze Fot: Piotr Korczak/REPORTER

Wielki pożar w Małopolsce. W sobotę w Nowej Białej spłonęło lub zostało uszkodzonych ponad 40 budynków. Premier Mateusz Morawiecki obiecuje pomoc poszkodowanym, a prezydent Andrzej Duda dziękuje Bogu.

Do wielkiej tragedii doszło w sobotę po południu w miejscowości Nowa Biała w Małopolsce. Wybuchł tam pożar, który szybko objął swym zasięgiem ponad 40 budynków. Z żywiołem strażacy walczyli do godziny 22, jednak nadal na miejscu trwają działania służb.

W gaszenie pożaru zaangażowanych było ponad 400 strażaków z 99 zastępów, ponadto na miejsce wysłano karetki i śmigłowiec LPR. W sumie w pożarze spłonęło lub zostało uszkodzonych 21 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Do szpitali przetransportowano 9 osób.

Są to głównie osoby z lekkimi oparzeniami. Jedna osoba została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ spadła z dachu i złamała kręgosłup

- przekazał Piotr Krygowski z nowotarskiej straży pożarnej.

Sztab Kryzysowy. Służby wciąż pracują

W Nowej Białej ciągle pracuje sztab kryzysowy, spalone budynki pilnowane są przez policję, osoby postronne nie są wpuszczane na teren pogorzeliska. Ulica, przy której wybuchł pożar, jest całkowicie zamknięta. W pobliżu kościoła rozstawione zostały trzy namioty strażackie.

Na niedzielę zaplanowane są prace rozbiórkowe spalonych budynków. Niestety miejscami strażacy ciągle odnajdują zarzewia ognia. W sprawie pożaru wszczęte zostanie śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Premier i prezydent reagują na pożar. Duda dziękuje Bogu

O pomocy dla poszkodowanych mieszkańców Nowej Białej zapewnił premier Mateusz Morawiecki, który poinformował o zwołaniu sztabu kryzysowego i wysłał na miejsce tragedii wojewodę Łukasza Kmitę. Zapewnił także, że wszystkim poszkodowanym zostanie udzielona pomoc.

Wasze marzenia, Wasze życia nie spłonęły. Jesteśmy z Wami. Nikogo nie zostawiamy, gdy jego i jej życie płonie. Wasze rodziny będą miały dach nad głową. Wojsko natychmiast zaangażuje się w pomoc rodzinom. Rozmawiałem z ministrem Kamińskim, ministrem Błaszczakiem i z wojewodą małopolskim

- napisał na Twitterze.

Tymczasem prezydent ogłasza... pomoc boską. Andrzej Duda dziękuje opatrzności za pozytywny finał pożaru.

Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej na Podhalu [...]. Dzięki opiece Opatrzności i bohaterstwu Strażaków nikt nie zginął. Premier Morawiecki zapewnił mnie, że rannym i pogorzelcom udzielana jest stosowna pomoc i wsparcie

– napisał prezydent na Twitterze.

logo Tu się dzieje