18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy chłopa opętało?

Ginekolog w Radiu Maryja o in vitro. Szokująca wypowiedź

28.01.2022  17:02
Radio Maryja straciło twarz? Ginekolog na antenie atakował in vitro
Radio Maryja straciło twarz? Ginekolog na antenie atakował in vitro Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Skaranie boskie z tym Radiem Maryja! Rozgłośnię Tadeusza Rydzyka odwiedził dr n. med. Tadeusz Wasilewski i wyraził swoją szokującą opinię na temat metody in vitro. Czy posypią się pozwy i procesy?

Zapłodnienie in vitro jest złe i nieetyczne?, Specjalista naprotechnologii i ginekologii dr n. med. Tadeusz Wasilewski odwiedził Radio Maryja i powiedział co o myśli o tej metodzie zapłodnienia. Stwierdził, że obecnie nie leczy się bezpłodności i patrzy się na rodziców zbyt „ogólnie”. Kwestie związane z tarczycą, nerkami, wątrobą, przewodem pokarmowym i każdym innym układem kobiety i mężczyzny nie mają już znaczenia. Sugeruje, by leczyć rodziców z chorób utrudniających naturalne poczęcie. Po chwili się rozkręcił i pokusił się o szokującą wypowiedź.

Radio Maryja i szokująca wypowiedź o in vitro

Ginekolog u Rydzyka odniósł się do „śmierci zarodków” i uznał, że in vitro to "niegodziwość wobec początków życia ludzkiego". Ta metoda zapłodnienia w jego opinii jest zaprzeczeniem definicji ludzkiego życia.

Metoda in vitro jest niegodziwością wobec początków ludzkiego życia. Jego realizacja odbywa się poza organizmem matki, co powoduje, że zarodki są narażone na śmierć. Definicja początków ludzkiego życia jest "przejechana walcem" i nikt się z nią nie liczy. W in vitro liczy się tylko cel, którym jest chęć posiadania dziecka – powiedział dr n. med. Tadeusz Wasilewski. (Radio Maryja)

Rodzice powinni starać o dziecko zgodnie z wolą i pomocą Boga. Czyżby nasłuchał się kazań księdza Natanka, którzy nazwał dzieci z in vitro zwierzętami? Dodał, że in vitro jest "hamulcem w rozwoju medycyny", a on sam rozwija medycynę niepłodnościową, szukając narzędzi neutralizujących problemy z zajściem w ciąże.

To Bóg dał i zadał nam życie. Musimy realizować je w sposób właściwy i godziwy. My, katolicy, wiemy, że początek ludzkiego życia jest wielkim darem od Boga - powiedział „ekspert” u Rydzyka.

Czytaj także