Drugi lockdown?

Nowe obostrzenia. Kaczyński zamyka Polskę

Wojciech Kozicki
13.10.2020  10:00
Polska zamieni się w korona-więzienie o zaostrzonym rygorze?
Polska zamieni się w korona-więzienie o zaostrzonym rygorze? Fot: Mateusz Jagielski/East News

Koronawirus jak na razie rozkłada rząd PiS i Ministerstwo Zdrowia na łopatki. Obecne obostrzenia i restrykcje nie pomagają – czy będą kolejne? Szykuje się lockdown? Wicepremier Piotr Gliński ujawnia plany rządu.

Obecne zakazy i zaostrzone przepisy to nie koniec. Koronawirus wygrywa, więc rząd zamierza walczyć jeszcze ostrzej z epidemią. Wicepremier Piotr Gliński w RMF FM ujawnił, że w czwartek zostaną wprowadzone nowe restrykcje i obostrzenia.

Lockdown w Polsce i nowe obostrzenia

Czy czeka nas ponowny lockdown w Polsce? Gliński w rozmowie z Robertem Mazurkiem ocenił, że całkowite zamknięcie kraju i gospodarki to nie rozwiązanie, które pozwoli pokonać COVID-19 w perspektywie kilku miesięcy. Ocenił, że koszty lockdownu są znacznie większe, niż korzyści i uniemożliwiają inwestowanie w ochronę zdrowia. Podkreślił jednak, że poprzedni lockdown był konieczny i dał wiele dobrego.

Przewidujemy, że obostrzenia, które zostały wprowadzone w sobotę, a będą jeszcze wprowadzone w czwartek, spowodują, że za tydzień, 10 dni, dwa tygodnie powinniśmy mieć jakąś trwałą stabilizację – zapowiedział Piotr Gliński w RMF FM.

Jednocześnie rząd potwierdza, że na razie nie zamierza zamykać cmentarzy na 1 listopada. Co więcej, mogą zostać wprowadzone dodatkowe dni wolne od pracy, by Polacy masowo nie tłoczyli się na grobach.

 

Czytaj także