18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podwójny szok

Kobieta urodziła dziecko na ulicy. Nie wiedziała, że jest w ciąży

16.01.2020  11:10
Kobieta urodziła dziecko na ulicy. Nie wiedziała, że jest w ciąży
Kobieta urodziła dziecko na ulicy. Nie wiedziała, że jest w ciąży Fot: LECH GAWUC/REPORTER

Gniezno stało się miejscem nietypowego wydarzenia. Kobieta urodziła dziecko na miejskim chodniku. Nie miała pojęcia, że jest w stanie błogosławionym. 

Całe Gniezno zadaje sobie pytanie, jak to możliwe, że kobieta nie miała pojęcia o ciąży? Tymczasem właśnie taka sytuacja się wydarzyła. Do jednego z miejskich szpitali trafiła kobieta z nowo narodzonym dzieckiem, które przyszło na świat na ulicy.

Poród odbył się na chodniku, a odebrali go przechodnie. Kobieta jeszcze w dniu narodzin dziecka była w pracy i nie podejrzewała, że jest w ciąży. Wychodząc z miejsca zatrudnienia, źle się poczuła. 

Gniezno: kobieta urodziła dziecko na ulicy

To prawdopodobnie wtedy odeszły jej wody i zaczęła rodzić. Na szczęście okazało się, że Gniezno nie zmaga się z problemem znieczulicy i kobiecie natychmiast ktoś ruszył na pomoc.

Poród odebrał student medycyny, który akurat stanął na drodze nieświadomej ciąży kobiety. Sytuacja była bardzo trudna, bowiem wokół szyi noworodka owinęła się pępowina i dziewczynka nie mogła złapać pierwszego oddechu. Przyszły lekarz udzielił pomocy wzorowo.

Kiedy pogotowie przybyło na miejsce, matka i dziecko miały już najtrudniejsze momenty za sobą. Kobieta była w ciężkim szoku. Lenka (bo takie imię dostała dziewczynka) jest w pełni zdrowa i otrzymała 10 punktów w skali Apgar. 

Udało nam się ustalić, że kobieta w dniu porodu umyła 17 klatek schodowych. Zajmowała się tym na co dzień, to była jej praca. Wszystkie okoliczności i zachowanie kobiety wskazują na to, że mamy do czynienia z lekkim upośledzeniem umysłowym, przez co kobieta prawdopodobnie wypierała się ciąży. (...) Utrzymywała, że duży brzuch jest spowodowany wodobrzuszem, chorobą wątroby lub innymi schorzeniami

- relacjonował zastępca dyrektora szpitala, pod którego opiekę kobieta trafiła.

Teraz w pomoc kobiecie i jej nowo narodzonemu dziecku zaangażowała się sąsiadka. Organizuje ona zbiórkę rzeczy niezbędnych do sprawowania opieki nad niemowlęciem. Trzeba przyznać, że świeżo upieczona matka ma niesamowite szczęście do ludzi. 

Przeczytaj więcej
Komentarze