18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobra zmiana?

Godziny dla seniorów do likwidacji? Jest nowy projekt

Bartłomiej Ciepielewski
21.12.2020  14:30
Wrzucą seniora do jednego wora?
Wrzucą seniora do jednego wora? Fot: Damian Klamka/East News

Wprowadzone przez rząd godziny dla seniorów miały zapewnić osobom starszym bezpieczeństwo w trakcie robienia zakupów. Nowe rozporządzenie nie jest jednak przestrzegane. Cierpliwość tracą konsumenci, a właściciele sklepów liczą straty.

Godziny dla seniorów powróciły w październiku 2020 roku. Zakładają one, że od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 12, zakupy w marketach lub drogeriach mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Często osoby starsze nie korzystają z rządowego udogodnienia. Spowodowane jest to między innymi tym, że nie są w stanie samodzielnie zrobić zakupów. Przy dużej liczbie klientów pracownicy marketów nie mają możliwości udzielenia im pomocy. Podczas podróży do sklepu oraz samego przemieszczania się na jego terenie, seniorzy wymagają wsparcia opiekunów, dzieci lub wnuków.

Zniesienie godzin dla seniorów

Warszawski Business Center Club stworzył projekt zakładający, że godziny dla seniorów zostaną zniesione. Receptą na dotychczasowe kłopoty będą kasy dla seniorów.

Bardziej korzystne i adekwatne, zarówno dla seniorów, jak również całego społeczeństwa byłoby wyznaczenie wybranych kas w markecie do wyłącznej obsługi seniorów, zamiast wyznaczanie określonego czasu do obsługi wyłącznie osób starszych, jak ma to miejsce obecnie - poinformowało BCC.

Nowy projekt pomoże przywrócić sklepowy ruch w godzinach przedpołudniowych oraz uspokoić rozżalonych konsumentów. Jak na razie nie jest znane stanowisko rządu w sprawie pomysłu BCC.

Czytaj także
Przeczytaj więcej