18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zmiany w handlu

Godziny dla seniorów znikną! Wiemy kiedy

27.11.2020  14:59
Godziny dla seniorów znikną
Godziny dla seniorów znikną Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Rząd wprowadza zmiany w handlu - otwiera część sklepów i nakłada nowe ograniczenia. Jest też smaczek - na chwilę znikają godziny dla seniorów.

Jeden z pomysłów rządu na walkę z pandemią - zamkniemy sklepy na dwie godziny, by akurat w tym czasie na zakupy poszli tylko seniorzy. Obostrzenie to działa, jak działa, placówki handlowe między 10 rano, a południem, nierzadko świecą pustkami, a obywatele się irytują.

Teraz jednak okazuje się, że rząd słynne godziny dla seniorów zniesie - bo trzeba pozwolić ludziom iść do sklepów przed południem i rozładować tłumy.

Godziny dla seniorów znikną?

Niestety - jeśli mieliście nadzieję, że to stałe rozwiązanie, albo np. chociaż na weekendy - nic z tego. Godziny dla seniorów znikną, ale tylko w Wigilię. Jak co roku tego dnia placówki handlowe skończą pracę dużo wcześniej niż zwykle, bo już o godzinie 14.

Aby upłynnić tego dnia ruch w sklepach (te zamknięte będą przez kolejne trzy dni), rząd zdecydował na mały wyjątek. Zakupy zrobią od 10 do 12 wszyscy, inaczej zrobiłby się gigantyczny tłok i korek do kas.

Zmiany w handlu od 27.11

To nie koniec zmian w sklepach. Rząd od 27.11 odblokowuje handel w galeriach, narzuca jednak ograniczenia klientów w poszczególnych sklepach. W każdym z ponownie otwartych puntów, na jednego klienta przypadać ma aż 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej.

I jeszcze jedno! W galeriach handlowych nadal zamknięte zostają punkty gastronomiczne (mogą działać tylko na wynos) i sale zabaw dla dzieci.

Przeczytaj więcej
Komentarze