18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wpadli w szał

Górale otwierają biznesy. Mają w nosie kwarantannę narodową

12.01.2021  19:05
Górale stracili cierpliwość
Górale stracili cierpliwość Fot: Pawel Murzyn/East News

Pozbawieni przychodów górale rządowy plan pomocy nazywają farsą. Ruszyła akcja protestacyjna „Góralskie Veto". Zagrożeni bankructwem biznesmeni niebawem otworzą swoje biznesy.

W poniedziałek odbył się protest podhalańskich przedsiębiorców. Sfrustrowani nieudolnością rządu górale zapowiedzieli otwarcie biznesów. Niebawem stoki narciarskie, restauracje oraz hotele wznowią swoją działalność.

Przedsiębiorcy są tak zdeterminowani, bo zdają sobie sprawę, że nie przeżyją kolejnego miesiąca, w związku z tym nie mają wyjścia i będą otwierać biznesy - skomentował Sebastian Pitoń, inicjator akcji "Góralskie veto".

Właściciele biznesów zdają sobie również sprawę z faktu, że obowiązujące obostrzenia są niezgodne z konstytucją. Grzywny nakładane przez sanepid, zwykle są anulowane po procesach sądowych.

Rządowy plan pomocy to "farsa"

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister rozwoju Jarosław Gowin dumnie ogłosił, że rząd przekaże dla gmin górskich 700 milionów złotych wsparcia finansowego.

Przedsiębiorcy podkreślają, że jest to jedynie wsparcie samorządów, a mieszkańcy dostaną z tego tyle, co kot napłakał. W skali roku będzie to skandaliczna kwota kilkuset złotych. PiS pokazał wszystkim góralom środkowy palec, za co może słono zapłacić.

Czytaj także
Przeczytaj więcej