18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarna seria trwa

Górnik nie żyje. Wypadek w kopalni Bogdanka

Wojciech Kozicki
08.06.2022  14:47
Kopalnia Bogdanka. W wypadku zginął górnik
Kopalnia Bogdanka. W wypadku zginął górnik Fot: Damian Klamka/East News

Kopalnia Bogdanka i tragiczny wypadek – nie żyje górnik! Wiadomo również, że kilku innych górników zostało hospitalizowanych z powodu obrażeń. Sprawę już bada prokurator.

Kopalnia Bogdanka w województwie lubelskim i dramatyczny wypadek. Mł. asp. Izabela Zięba z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej poinformowała PAP, że śmierć poniósł 35-letni górnik. Trzech innych przetransportowano na powierzchnię, z czego dwóch wymagało hospitalizacji. Ich stan określany jest jako dobry.

Wypadek w kopani. Górnik zginął w Bogdance

Jak na razie nie ujawniono do jakiego konkretnie doszło wypadku i jaka była przyczyna. Radio Zet podaje jednak, że na terenie kopalni Bogdanka pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Wiadomo jedynie, że „w wyniku wypadku czterech górników zostało przysypanych węglem”. Mowa jest jedynie o „nieszczęśliwym wypadku z godzinach porannych”.

Szczegółowych informacji na temat tego zdarzenia udzielimy podczas konferencji prasowej o godzinie 16:00, która odbędzie się przed siedzibą spółki  – poinformował główny specjalista ds. komunikacji korporacyjnej Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Marcin Kujawiak. (Radio ZET)

Czarna seria w polskich kopalniach trwa. W kwietniu doszło do dwóch poważnych wypadków w kopalniach Pniówek i Zofiówka. W obu zginęło w sumie 19 górników.

Górnicy znajdują się w stanie ogólnym dobrym. Są przytomni, w pełnym kontakcie. Wstępne badania nie wykazują jakichś poważnych urazów, ale są dalej w trakcie diagnozy – powiedział PAP dyrektor szpitala w Łęcznej Krzysztof Bojarski o wypadku z Bogdance.
Czytaj także