18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy Rydzyk ją powstrzyma?

Greta chce zmieniać Polskę. Ostre przemówienie [WIDEO]

Wojciech Kozicki
21.01.2020  15:14
Greta o polskich kopalniach - czarno to widzi?
Greta o polskich kopalniach - czarno to widzi? Fot: Facebook

Greta Thunberg walczy, by katastrofa ekologiczna się nie wydarzyła. Okazuje się, że na jej celowniku znajduje się m.in. Polska, a na forum w Davos wypowiedziała się o polskich kopalniach i górnikach.

Światowe Forum Ekonomiczne Forum w Davos i atak na Polskę? Greta Thunberg wyjaśniła, dlaczego widziano ja tydzień temu w Bełchatowie w okolicach elektrowni. Ekipa filmowa towarzyszyła jej nie bez powodu. Młoda aktywistka ogłosiła, że Polska musi się zmienić.

17-latka powiedziała w Davos, że spotkała się z polskimi górnikami, którzy stracili pracę po zamknięciu kopalń. Jej zdaniem nie poddali się, bo rozumieją konieczność zmian, pomimo tego, że żyją w kraju, który „musi się zmienić bardziej niż inne”.

Przy okazji zaapelowała do wszystkich światowych firm, instytucji, banków i rządów, by „natychmiast wstrzymały wszystkie inwestycje związane z wydobyciem paliw kopalnych". Zażądała także, by te paliwa „natychmiast przestały być wykorzystywane”. Jeśli nie zostanie to zrobione, „nasze dzieci czeka klimatyczny chaos”.

Greta może jednak połamać sobie na Polsce zęby, bo ma tu wyjątkowo trudnego przeciwnika. Niedawno Tadeusz Rydzyk zadeklarował, że chętnie nauczyłby ją szacunku do przyrody.

Greta Thunberg kontra Polska - przemówienie:

Przeczytaj więcej
Komentarze