18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące wieści

Greta Thunberg ma koronawirusa? Zrezygnowała ze stajków

24.03.2020  20:56
Greta Thunberg ma koronawirusa? Zrezygnowała ze stajków
Greta Thunberg ma koronawirusa? Zrezygnowała ze stajków Fot: face to face/FaceToFace/REPORTER

Greta Thunberg ma koronawirusa? Młoda aktywistka razem ze swoim tatą poddała się dobrowolnej kwarantannie, kiedy po powrocie z Europy poczuła się źle. 

Greta Thunberg dała się poznać jako najważniejsza twarz ekologii XXI wieku. Młoda aktywistka brała udział w wielu konferencjach i strajkach klimatycznych, często nawet zaniedbując szkołę. Aktualnie o 17-letniej społecznicy zrobiło się głośno z innego powodu.

Greta Thunberg ma koronawirusa?

Greta poczuła się źle po powrocie z podróży po Europie Środkowej. Świadoma zagrożenia, jakim jest dla nas wszystkich koronawirus, dobrowalnie poddała się izolacji. Źle poczuł się również tata Grety, szwedzki aktor Svante Thunberg. To z nim jest zdecydowanie gorzej niż z córką.

Oboje zmagają się ze zmęczeniem i suchym kaszlem, z tym, że u Svante'a objawy są znacznie bardziej nasilone. Świadoma czyhającego niebezpieczeństwa Thunberg zdecydowała się odpuścić uczestnictwo we wszelkich strajkach i zaapelowała do swoich zwolenników o wykazanie się równie mocnym głosem rozsądku.

Ani Greta ani jej tata nie zostali poddani testom na koronawirusa. W Szwecji bada się w tym kierunku jedynie ciężko chore osoby. Najwyraźniej aktualnie oboje liczą na to, że hospitalizacja nie będzie konieczna. My również tego im życzymy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze