18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przejażdżka z piekła

Groza w Warszawie. Robactwo pełza w komunikacji miejskiej

04.02.2020  14:06
Groza w Warszawie. Robactwo pełza w komunikacji miejskiej
Groza w Warszawie. Robactwo pełza w komunikacji miejskiej Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Robactwo w tramwajach i autobusach. Mieszkańcy Warszawy skarżą się na skandaliczny stan komunikacji miejskiej. Rodzi się pytanie - czy operatorzy robią dezynsekcje pojazdów?

Warszawiacy skarżą się na występowanie robactwa w tramwajach i autobusach. Wielu pasażerów zgodnie twierdzi, że komunikacją miejską nie da się już komfortowo podróżować - są oburzeni tym, co muszą znosić każdego dnia.

Warszawiacy zwracają uwagę na to, że najczęściej robaki przenoszone są przez osoby bezdomne. 

Widziałam na własne oczy, jak skaczą po nim rożne robale. Przecież w takich warunkach nie da się normalnie podróżować

- mówi Super Expressowi oburzona pan Ewa.

Zobacz także

Robactwo w komunikacji miejskiej w Warszawie

W Warszawie ludzie mierzą się na co dzień z problemem pluskiew, insektów czy wszy. Co roku temat jest podnoszony, zazwyczaj w zimie staje się najbardziej widoczny w komunikacji miejskiej.

Pluskwy do komunikacji miejskiej przynoszą ludzie. Przeważnie są to osoby bezdomne, które podczas zimna szukają schronienia w komunikacji miejskiej

- informuje jeden z kierowców. 

Pojawia się więc pytanie, czy pojazdy komunikacji miejskiej są czyszczone na tyle regularnie, by zapewnić komfort pasażerom?

Duże dezynfekcje i dezynsekcje prowadzone są dwa razy do roku. Kontrola czystości odbywa się jednak codziennie podczas sprzątania, które jest prowadzone w zajezdniach po powrocie z tras. W każdej chwili, dosłownie od ręki, możemy zlecić dodatkową dezynfekcję i dezynsekcję. To procedura na niespodziewane przypadki zanieczyszczenia wagonów

- informuje SE.pl Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich.

Zawsze po podróży komunikacją miejską warto dokładnie sprawdzić, czy nie przynieśliśmy na ubraniu jakiegoś niechcianego gościa. Lepiej zrobić to od razu niż potem wydawać pieniądze na odpluskwianie mieszkania.