18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Warszawa drży

Groźne ognisko CHOROBY ZAKAŹNEJ w ośrodku dla uchodźców

31.05.2022  16:17
Choroba zakaźna w ośrodku dla uchodźców!
Choroba zakaźna w ośrodku dla uchodźców! Fot: Pavlova Yuliia/Shutterstock

Groźne ognisko ospy wybuchło w ośrodku dla uchodźców w Warszawie. Zagrożenie jest poważne, dlatego odpowiednie służby reagują natychmiast i już działają. Najważniejsze się niedopuszczenie do dalszego rozprzestrzeniania się choroby. 

Groźne ognisko ospy w Warszawie! Niestety, do rozwinięcia się choroby doszło w ośrodku dla uchodźców. Miasto robi teraz wszystko, by nie narażać na zagrożenie swoich stałych mieszkańców.

Choroba zakaźna w ośrodku dla uchodźców!

Ognisko ospy wykryte zostało w Centrum Pomocy dla uchodźców w Global Expo przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Informację tę w rozmowie z „Super Expressem” potwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W miejscu tym zostało potwierdzonych już 14 przypadków bardzo zakaźnej ospy wietrznej, spora grupa uchodźców trafiła już do izolacji.

Jest tam ognisko ospy wietrznej. Osoby chore zostały odizolowane. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana

 - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Waldemar Kraska wiceminister zdrowia. 

"Podjęto wszelkie niezbędne działania, żeby to ognisko wygasić. Jest izolacja osób chorych, wraz z najbliższym otoczeniem, czyli z rodzicami, z opiekunami. Wyznaczono im dedykowane piętro oraz pomieszczenia sanitarno-higieniczne tylko dla nich. Wyznaczono dla nich personel pomocniczy oraz zlecono brak możliwości przemieszczania się do i ze środka" - przekazał Szymon Cienki, rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie przeprowadziła dwie kontrole - pierwszą wsparciowo-pomocową w działaniach epidemiologicznych, a później kolejną, by sprawdzić, czy wszystkie zalecenia zostały zastosowane. 

Miejmy nadzieję, że cała sytuacja zakończy się na przysłowiowym strachu.