18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niebezpieczna sytuacja

Groźny wyciek w polskiej elektrowni. Trwa akcja strażaków

11.06.2021  15:16
Pożar elektrowni Jaworzno
Pożar elektrowni Jaworzno Fot: Planeta.pl

Nad jednym z bloków elektrowni Jaworzno unoszą się kłęby gęstego dymu. Na miejsce wysłano aż 18 jednostek straży pożarnej. Według nieoficjalnych informacji w wyniku wycieku oleju hydraulicznego doszło tam do pożaru.

Do groźnego zdarzenia doszło w piątek przed południem na terenie elektrowni Jaworzno. Jak informuje RMF FM, przyczyną całego zamieszania był olej hydrauliczny, który dostał się do rozgrzanej instalacji, doprowadzając do pożaru.

Nastąpiło rozszczelnienie instalacji układu regulacyjnego, co spowodowało wyciek płynu hydraulicznego na rozgrzany rurociąg pary, w konsekwencji czego doszło do zadymienia. Zadziałały układy przeciwpożarowe i automatycznego powiadomienia straży pożarnej. Sytuacja została natychmiast opanowana. Nie było zagrożenia dla ludzi i środowiska - relacjonuje rzeczniczka prasowa grupy Tauron, Patrycja Hamera.

Na miejscu interweniowało aż 18 zastępów straży. Jak relacjonują służby, nikomu nic się nie stało, a sytuacja została już opanowana.

Pożar w polskiej elektrowni

To nie pierwszy incydent na terenie tej elektrowni. Jak przekazał Business Insider Polska, kilka miesięcy temu przy jednym z bloków energetycznych wybuchł pożar, w wyniku którego ściany budynku rozgrzały się do temperatury 500 stopni. Służby ostrzegały wtedy o zagrożeniu wybuchem, lecz ostatecznie ogień został opanowany.

Należąca do przedsiębiorstwa Tauron elektrownia Jaworzno III posiada sześć bloków energetycznych, których łącza moc wynosi 1535 MW. Jest to jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni na terenie całego kraju.

Czytaj także
Przeczytaj więcej