18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Covid-19 zabija też dzieci

Nie żyje 15-latek zakażony koronawirusem. Czarna rozpacz

07.04.2021  13:52
Grudziądz: 15-latek nie żyje
Grudziądz: 15-latek nie żyje Fot: Gita Kulinitch/Shutterstock

Koronawirus wbrew wszelkim początkowym doniesieniom - jest bardzo niebezpieczny również dla osób młodych. Grudziądz stał się miejscem wielkiej tragedii -15-letni chłopiec zmarł przez Covid-19. 

Koronawirus początkowo nazywany był "chorobą ludzi starszych". Wydawało się, że na Covid-19 umierają przede wszystkim ludzie schorowani i w zaawansowanym wieku. Trzecia fala pandemii pokazuje jednak, że zaraza jest groźna dla osób w każdym momencie ich życia.

Grudziądz stał się miejscem wielkiej tragedii, która dobitnie tego dowodzi. 15-letni chłopiec zmarł przez koronawirusa. Wcześniej przez dłuższy czas walczył o życie, leżąc pod respiratorem. Niestety, to go nie uratowało. 

Grudziądz: 15-latek zmarł na Covid-19

Zmarły 15-latek trafił do szpitala w Grudziądzu trzy tygodnie temu. "Trafił w stanie ciężkim, po drugiej dobie od przyjęcia wymagał podłączenia do respiratora. Oprócz Covidu ma to dziecko choroby współistniejące" – mówiła w tvn24.pl po przyjęciu go do szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska, rzeczniczka Regionalnego Szpitala Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Mimo wysiłków lekarzy - dziecko zmarło.

15-latek jest najmłodszym pacjentem, który zmarł w szpitalu w Grudziądzu w tym roku 

- informuje TVN24.

Niestety, jak na razie nie widać, by pandemia koronawirusa słabła. Przeciwnie - od wielu tygodni możemy mieć wrażenie, że zaraza jedynie rośnie w siłę. Miejmy nadzieję, że w końcu przy pomocy szczepień zatrzymamy tego groźnego, niewidzialnego przeciwnika, który tak uprzykrza nam życie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej