18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Choroba rozbiera Polaków

Grypa atakuje z zabójczą siłą. Zachorowały już 2 MILIONY Polaków

16.01.2020  14:41
Grypa atakuje z zabójczą siłą. Zachorowały już 2 MILIONY Polaków
Grypa atakuje z zabójczą siłą. Zachorowały już 2 MILIONY Polaków Fot: MICHAL KOSC/REPORTER

Grypa atakuje w tym roku wyjątkowo wściekle i z ogromną siłą. Lekarze zanotowali już prawie 2 miliony zachorowań, a wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej. O wiele gorzej.

Grypa jest jedną z tych chorób, które ludzie łatwo bagatelizują. Niestety, jeśli źle się podejdzie do swojego zdrowia w momencie, kiedy rozbiera nas to zjadliwe przeziębienie - można sobie zrobić bardzo dużą krzywdę.

Grypa zbiera straszne żniwo

Grypa jest niebezpieczna, przykra i dodatkowo może przynieść człowiekowi bardzo dużo strasznych powikłań. Lekarze biją na alarm - być może przez to, że tegoroczna zima niczym tej prawdziwej nie przypomina, zanotowano duży wzrost zachorowań.

W tym sezonie na grypę i choroby grypopodobne zachorowało już prawie 1,8 mln osób, hospitalizacji wymagało ponad 4 tys. z nich. Szczepienia przeciw grypie są najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą zapobiegania zakażeniom grypy. Skuteczność szczepień u zdrowych osób poniżej 65. roku życia sięga 70-89%

- informuje Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy.

Zbagatelizowana grypa może doprowadzić nawet do powikłań neurologicznych, takich jak zapalenie opon mózgowych, które bywa nawet niebezpieczne dla życia chorego.

Jeśli zauważycie u siebie niepokojące objawy - nie zwlekajcie! Zamiast zarażać znajomych, udajcie się do lekarza i zadbajcie o własne (i cudze przy okazji) zdrowie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze