18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grypa gorsza od koronawirusa?

211 tysięcy zarażonych w tydzień, 7 osób nie żyje. W POLSCE

Emilia Waszczuk
09.03.2020  19:29
211 tysięcy zarażonych w tydzień, 7 osób nie żyje. W POLSCE
211 tysięcy zarażonych w tydzień, 7 osób nie żyje. W POLSCE Fot: Shutterstock

Koszmarny bilans grypy w Polsce. Wirus zbiera śmiertelne żniwo, także wśród dzieci. Tylko w pierwszym tygodniu marca zmarło z jego powodu aż 7 osób.

Grypa - choć od lat dobrze znana, niestety, bywa lekceważona, a co najgorsze, śmiertelna. Tej zimy zbiera ogromne żniwo. W ostatnim sezonie zaraziło się nią ponad dwa miliony Polaków. Tylko w lutym z powodu grypy zmarły w Polsce 23 osoby!

Niestety, marzec nie przyniósł poprawy. W pierwszych siedmiu dniach miesiąca, na grypę zmarło aż 7 osób. Chorobę stwierdzono u ponad 211 tysięcy osób, z czego 1546 pacjentów wymagało hospitalizacji - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Jak uniknąć grypy?

Aby ustrzec się zarażeniu, najlepiej jest się przed nim zaszczepić. Ważna jest też odpowiednia higiena - częste mycie rąk, kichanie i kasłanie w zgięcie łokciowe, unikanie osób chorujących, a w miejscach publicznych w miarę możliwości niedotykanie powierzchni typu klamki czy poręcze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej