18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje kultowy, polski aktor. Fani są w głębokiej rozpaczy

12.09.2020  12:32
Nie żyje kultowy, polski aktor. Fani są w głębokiej rozpaczy
Nie żyje kultowy, polski aktor. Fani są w głębokiej rozpaczy Fot: New Africa/Shutterstock

Henryk Łapiński nie żyje. Kultowy, polski aktor miał 87 lat w chwili śmierci. Przyczyną zgonu była niewydolność płucno-sercowa. Tę smutną informację przekazał Teatr Ateneum, na którego deskach artysta występował.

Henryk Łapiński był kultowym, polskim aktorem. Przez 64 lata występował na deskach Teatru Ateneum. To właśnie tam pokochało go wielu fanów. Teraz muszą sobie poradzić z tą smutną informacją.

Kochał Ateneum całym sercem. Chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami o dziejach naszego Teatru, życzliwie witał w zespole nowe osoby, szczególnie dbał o pamięć o zmarłych Koleżankach i Kolegach z Teatru

- pisała na Facebooku dyrekcja teatru.

Henryk Łapiński nie żyje

Poza karierą teatralną Henryk Łapiński był zasłużonym aktorem dubbingowym. Podkładał głos w takich bajkach jak: "Królewna Śnieżka", "Goofy i inni", "Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy", "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie", "Asterix w Brytanii", "Asterix i Obelix kontra Cezar" czy "Smerfy: Smerfoteletransporter". Dla wielu osób urodzonych po roku 1990 był symbolem beztroskiego dzieciństwa.

Henryk Łapiński przyszedł na świat w 1933 roku w Warszawie. Studiował zaś na PWSTiF w Łodzi. Otrzymał m.in. srebrny medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis", Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz srebrny medal "Zasłużony w posłudze dla Kościoła i Narodu". 

Artysta odszedł w szpitalu międzyleskim w Warszawie w wieku 87 lat. Przyczyną śmierci była niewydolności płucno-sercowa. Henryk Łapiński zostanie pochowany na cmentarzu powązkowskim, gdzie spoczywają jego bliscy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej