18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oddajcie go, póki możecie!

Herbata grozy. Lidl wycofuje produkt, może być niebezpieczny

04.03.2020  17:21
Herbata grozy. Lidl wycofuje produkt, może być niebezpieczny
Herbata grozy. Lidl wycofuje produkt, może być niebezpieczny Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lidl wycofuje ze sprzedaży herbatkę, która do tej pory była łatwo dostępna. Według ekspertów jej spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. 

Lidl zmuszony jest wycofać ze sprzedaży herbatkę rumiankową marki Lord Nelson. O takiej decyzji względem partii produktu pn. „Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g” poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Lidl wycofuje herbatkę. Może być niebezpieczna

Lidl zamieścił odpowiednią informację dla klientów w sklepach, w których sprzedawany do tej pory był artykuł. Możemy ją ujrzeć w województwach wielkopolskim, pomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. Konkretnie chodzi o produkt o numerze partii: L6716/3/312, dacie minimalnej trwałości: 11.2021 i wyprodukowany dla: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne.

Sieć supermarketów ostrzega, żeby pod żadnym pozorem produktu nie spożywać. Można go oddać w każdym sklepie marki Lidl bez konieczności okazania paragodnu.

Badanie produktu wykazało jego kontaminację alkaloidami pirolizydynowymi. W związku z takim wynikiem wiadome stało się, że stanowi on zagrożenie dla zdrowia potencjalnych konsumentów. Dlatego herbatkę grozy lepiej niezwłocznie zwrócić do sklepu.

Przeczytaj więcej
Komentarze