18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wymsknęło mu się

Horban się wygadał! WEJDĄ DUŻE ZMIANY W NOSZENIU MASECZEK?

Emilia Waszczuk
01.07.2021  13:40
Andrzej Horban namieszał? rząd będzie się musiał tłumaczyć po jego wypowiedzi
Andrzej Horban namieszał? rząd będzie się musiał tłumaczyć po jego wypowiedzi Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Główny doradca rządu do spraw pandemii koronawirusa zaliczył potężną wpadkę. W czasie konferencji prasowej Andrzej Horban powiedział coś, z czego rządzący będą się musieli długo tłumaczyć.

Konferencja prasowa Michała Dworczyka i Andrzeja Horbana, a na niej ważne ogłoszenia w sprawie walki z pandemią koronawirusa. Szef KPRM mówił między innymi o problemach ze szczepieniami i tym, co zmienia się od lipca w Polsce. Profesor Horban skupił się za to na ogłaszaniu rzeczy, o których nikt nic nie wie i oficjalnie nie mówi. A chodzi o maseczki.

Nie ma jak na razie planów powrotu do obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach otwartych. Nie wiadomo też jak na razie, by ktokolwiek planował odwołać nakaz noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Tymczasem profesor Horban...

Koniec maseczek dla zaszczepionych?

Profesor Horban już na wstępie demonstracyjnie zdjął maseczkę z twarzy i ogłosił, że mu można, bo jest zaszczepiony. Później przekonywał, że każdy, kto przyjął już pełną szczepionkę przeciw COVID-19 i dodatkowo zachowuje dystans społeczny, nie musi nosić maseczki w przestrzeniach zamkniętych.

Andrzej Horban dodał także, że trzeba zachować zdrowy rozsądek i jeśli na przykład idziemy do kina, a obok nie ma innych osób, można nam zdjąć maseczkę. Problem w tym, że przepisy mówią coś zupełnie innego.

W Polsce ciągle obowiązuje rozporządzenie, wedle którego musimy zasłaniać nos i usta w miejscach zadaszonych, gdzie spotykamy obce osoby. Co więcej, musimy zakrywać twarz także w przestrzeniach otwartych, gdy nie mamy możliwości zachowania dystansu społecznego.