18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Większe korzyści społeczne"

Ujawnił, że PiS celowo zakażał Polaków covidem!

Wojciech Kozicki
26.01.2021  20:02
Epidemia prędko się nie skończy, ale prof. Horban chyba już teraz jest skończony
Epidemia prędko się nie skończy, ale prof. Horban chyba już teraz jest skończony Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus SARS-CoV-2 w Polsce wciąż nie odpuszcza, codziennie rośnie liczba zakażeń i zgonów, prognozy są pesymistyczne. Czy to wina PiS? Doradca premiera prof. Andrzej Horban przyznał, że rząd celowo w wakacje dopuścił do masowego zakażania się COVID-19? Ta afera można oznaczać koniec Prawa i Sprawiedliwości, albo koniec profesora Horbana...

Koronawirus SARS-CoV-2 w Polsce w tajemniczy sposób przestał być groźny, gdy rozpoczęły się wybory prezydenckie 2020. Jak to się stało? Zagadka chyba właśnie została rozwiązana, a doradca premiera prof. Andrzej Horban się wygadał. W rozmowie z „DGP” przyznał, że celowo poluzowano obostrzenia w okresie wakacyjnym 2020, by młodzi i silni ludzie zachorowali na COVID-19.

Luzowanie obostrzeń w Polsce... by celowo zakażać COVID-19?

Zdaniem Horbana, wskazane jest, by część społeczeństwa zakaziła się koronawirusem. Uważa to za normalną metodę postępowania z infekcjami przenoszonymi drogą oddechową. Zaleca, by „trochę chronić, trochę pozakażać”.

Ci, którzy przechodzą chorobę łagodnie, niech się zakażają, bo im więcej przechoruje, tym większa bariera dla wirusa. Im więcej osób przejdzie łagodnie, tym większe korzyści społeczne. – powiedział profesor Horban. (Dziennik Gazeta Prawna)

Na tym jednak nie koniec, bo profesor Horban skomentował luzowanie obostrzeń w Polsce w wakacje. Stwierdził, że było absolutnie celowe, bo „dopóki chorują młodzi, to niech chorują, nabiorą odporności”.

Trzecia fala epidemii COVID-19 w Polsce

Horban ocenił, że obecnie dopadła nas już trzecia fala pandemii, a do tego pojawił się lepiej transmitowany wirus z Wielkiej Brytanii i za chwilę dzienna liczba zakażeń może wzrosnąć. Wszystko zależy teraz od tego jak wiele osób uda się zaszczepić. Skomentował też dane, z których wynika, że do tej pory koronawirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 15 milionów Polaków.

To optymizm. Gdyby tak było, to świetnie. Na razie będziemy powoli rozmrażać obostrzenia i obserwować, co się dzieje – powiedział profesor Horban. (Dziennik Gazeta Prawna)

Czytaj także