18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS go za to... ?

Ujawnił ile naprawdę jest zakażeń w Polsce!

Wojciech Kozicki
18.11.2020  21:45
Ilu Polaków ma COVID-19? Ministerstwo Zdrowia podaje BŁĘDNE DANE
Ilu Polaków ma COVID-19? Ministerstwo Zdrowia podaje BŁĘDNE DANE Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus w Polsce to coraz więcej zakażonych i zmarłych, a Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje nowe raporty i aktualne. Znów okazuje się jednak, że to informacje NIEPRAWDZIWE!

Jaka jest naprawdę liczba zakażeń COVID-19 w Polsce? Wiele źródeł oskarża rząd PiS o zaniżanie statystyk, a Sanepid o błędne liczenie wyników testów. Tym razem w sprawie głos zabrał doradca premiera ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban. Czy przypadkiem ujawnił prawdę, którą rząd Kaczyńskiego chciał ukryć?

Testy na COVID-19, a realna liczba zakażeń w Polsce

Prof. Horban wygadał się, że prawdziwy obraz epidemii COVID-19 poznalibyśmy, „gdybyśmy pomnożyli liczbę nowo zdiagnozowanych przypadków przez pięć”. Przyznał, że od dawna wiadomo, iż dziennie ok. 100 tys. ludzi w Polsce zakaża się SARS-CoV-2. Do tego należy dołożyć
drugie tyle lub więcej tych, którzy chorują bezobjawowo. Jednocześnie przyznał, że wykonywanych jest mniej testów, a służba zdrowia skupia się na osobach wyłącznie mających objawy COVID-19.

Horban ma nadzieję, że lekarze POZ są uczciwi wobec pacjentów i systemu, a tym samym nie testują osób bezobjawowych. Niedawno pojawiły jednak zarzuty wobec sanepidu, że niektóre wyniki testów na COVID-19 liczone są podwójnie.

Jakby pomnożyć liczbę nowo zdiagnozowanych osób przez pięć, to wyszedłby obraz pandemii. Od dawna to wiemy, że tylko 20 proc. ludzi ma objawy, 80 proc. nie ma. 5 razy 20 tys. dziennie – mamy 100 tys. ludzi zakażających się dziennie  - ujawnił prof. Horban. (Radio ZET).

Doradca premiera ma jednak też dobre wiadomości. Jego zdaniem, ""za 2 tygodnie powolutku zaczniemy doradzać, żeby trochę tej aktywności życiowej było więcej". Przewiduje też, że w wakacje 2021 roku wrócimy być może do normalnego życia.

Czytaj także