18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Łzy płyną same

Horror na granicy. Migrantka poroniła, walczy o życie w szpitalu

22.11.2021  15:29
Kryzys na granicy
Kryzys na granicy Fot: VIKTOR TOLOCHKO/AFP/East News

Kobieta w ciąży, która koczowała wraz z innymi migrantami na polsko-białoruskiej granicy została w ciężkim stanie przewieziona do szpitala. Niestety, dziecka nie udało się uratować i Irakijka poroniła.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej dochodzi do granic ludzkiej wytrzymałości. Niedawno całym krajem wstrząsnęła wieść o śmierci rocznego dziecka migrantów, którzy od wielu dni koczowali w lesie. Teraz ponownie do naszych oczu i uszu dobiegają wieści o ludzkiej tragedii.

Za plecami migranci mają funkcjonariusz białoruskich, którzy nie pozwalają im się cofnąć, przed nimi stoją funkcjonariusze polscy, którzy strzegą naszej granicy. W tej sytuacji nietrudno o wielkie tragedie. Zimno, niedożywienie i trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że pojawiają się pierwsze dramaty ludzkie.

Migrantka po poronieniu walczy o życie w szpitalu

Kryzys migracyjny na granicy, ponad 15 tys. polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, tragiczne nastroje społeczne - tak od wielu dni wygląda sytuacja na obszarze bliskim granicy polsko-białoruskiej. Przypominamy, że migranci przybyli na granicę polsko-białoruską w rejon przejścia w Kuźnicy 8 listopada. Spychani przez służby reżimu Aleksandra Łukaszenki próbowali setki razy nielegalnie wtargnąć na terytorium Polski.

Niedawno całym krajem wstrząsnęła wieść o śmierci rocznego dziecka migrantów. Potomek syryjskiego małżeństwa zmarł w lesie niedaleko granicy polsko-białoruskiej. Według wolontariuszy z grupy Ratownicy PCPM para błąkała się w gęstwinie od półtora miesiąca.

Teraz pojawiają się kolejne, niesamowicie przykre odniesienia o ludzkim losie osób, które utknęły na granicy. Ciężarna Irakijka, która – wraz ze swoja rodziną - została znaleziona przez Straż Graniczną około 2 tygodnie temu po polskiej stronie granicy, przeżyła niewypowiedziany horror. Kobieta będąca w ciąży, trafiła do szpitala w ciężkim stanie, gdzie poroniła.

Z tego co nam przekazują lekarze, jest w ciężkim stanie. Straż Graniczna zapewniła opiekę psychologiczną jej mężowi oraz piątce ich dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Mężczyzna jest przywożony do szpitala, by móc odwiedzać kobietę. Wraz z piątką dzieci przebywa teraz w domu otwartym w Fundacji Dialog

- powiedziała rzeczniczka SG Anna Michalska.

Jak wiele jeszcze ludzkiego cierpienia będziemy obserwować na naszej granicy?