18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Inflacja szaleje

Hot dog z Ikei DROŻSZY O 100%

05.09.2022  15:49
Hot dogi z Ikei DROŻSZE o 100%
Hot dogi z Ikei DROŻSZE o 100% Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Hot dogi z Ikei to kultowe i dawniej bardzo tanie jedzenie. Niestety, skutki inflacji widać absolutnie wszędzie - również po cenach fast foodów. Niektóre produkty drożeją nawet o porażające 100%!

Właśnie do takich produktów należą hot dogi z Ikei. Kiedyś ich smakiem można było się cieszyć za cenę niemalże symboliczną. Teraz...? Teraz pozostaje nam płacz i zgrzytanie zębów nad własnym losem.

Ceny hot dogów w Ikei wzrosły o 100% od 1 września. Obecnie tradycyjny hot dog kosztuje już 4 złote i jest to cena rekordowa, jak na dotychczasową ofertę kulinarną sklepów sieci Ikea.

Ikea: Hot dog podrożał o 100%!

Kiedy Ikea wchodziła do Polski taki sam hot dog kosztował... zaledwie złotówkę! Trzeba przyznać, że przebicie cenowe jest zabójcze i idealnie obrazuje największe problemy naszych czasów.

Pierwszy sklep IKEA w Polsce powstał w 1990 r. na warszawskim Ursynowie. Obecnie w naszym kraju działa 11 sklepów szwedzkiej sieci. Mieszczą się one w: Warszawie (3 — Janki, Targówek, Blue City), Lublinie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy oraz Łodzi. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3,8 tys. pracowników.

Grupy Ingka, operator szwedzkiej sieci IKEA, ogłosił podwyżki cen w swoich sklepach od 2022 r. Średni globalny wzrost sięgnie 9 proc., ale skala podwyżek może różnić się w poszczególnych krajach.

Myślicie, że hot dogi z Ikei mimo wzrostu ceny dalej będą cieszyć się tak dużym zainteresowaniem?

logo Tu się dzieje