18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska chupacabra?

Wilkopies Polsce! Co to za dziwne zwierzę? [WIDEO]

Wojciech Kozicki
26.04.2022  08:52
Htybryda wilka i psa? Niezwykłe nagranie WIDEO z polskiego lasu
Htybryda wilka i psa? Niezwykłe nagranie WIDEO z polskiego lasu Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News, Twitter/Lasy Państwowe

Hybryda wilka i psa w Polsce? Fotopułapka zamontowana przez leśników w Leśnictwie Kłębowo na Warmii zarejestrowała dziwne zwierzę. Wataha wilków podróżowała z nietypowym osobnikiem. Cokolwiek to jest, wstępnie już zapadła decyzja o jego zabiciu. Myśliwi będą mogli spełnić swój mokry sen i znów się wykazać, mordując niewinne i bezbronne zwierzę.

Watahy wilków w Polsce coraz częściej pojawiają się blisko terenów zamieszkałych przez ludzi. Czy wilki zaczną krzyżować się z psami? Okazuje się, że to już się prawdopodobnie dzieje! Fotopułapka zamontowana przez leśników w Leśnictwie Kłębowo na Warmii zarejestrowała watahę 4 osobników z których jeden jest dość dziwny. Eksperci głowią się czy to pies, wilk, czy hybryda wilka i psa.

Wilk, pies czy hybryda? Nieważne, Polacy już chcą go zabić

Jak podaje Polsat News, dziwny wilk ma inne ubawienie niż jego koledzy oraz odróżnia się od nich budową. Czy to naturalna hybryda wilka i psa? A może ktoś celowo skrzyżował ze sobą te zwierzęta? Rzecznik prasowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie Justyna Januszewicz podkreśla, że sytuacja musi zdecydowanie zostać zbadana oraz skonsultowana  z ekspertami od wilków. Prawdopodobnie nietypowy osobnik zostanie odłowiony w celu przeprowadzenia badań genetycznych.

Jedną z hipotez występowania anomalii w ubarwieniu wilków jest hybrydyzacja wilka z psem domowym, w wyniku czego powstają geny odpowiedzialne za dziedziczenie koloru sierści – wypowiedział się rzecznik prasowy olsztyńskiej Dyrekcji Lasów Państwowych Adam Pietrzak. (Polsat News)

Januszewicz ma złe wieści dla zwierzęcia. Jeśli okaże się hybrydą, generalny Dyrektor Ochrony Środowiska zdecyduje zapewne o jej eliminacji. Wyjaśniła, że „hybrydy nie są pożądane w środowisku”.

Czarna owca wśród watahy wilków. Anomalie w ubarwieniu mogą być skutkiem krzyżowania się wilków z psami - powstają geny odpowiedzialne za dziedziczenie koloru sierści. Możliwe, że to nie hybryda a pies, którego, co też jest rzadkością, zaakceptowała wataha – wyjaśniają Lasy Państwowe na Twitterze.

Człowiek wilkowi wilkiem. Polacy porywają zwierzęta z lasu

Warto przypomnieć, że Polacy coraz częściej zabierają wilcze szczenięta z nor w lesie, m.in. chcąc wyhodować ich krzyżówki z psami. Przyrodnicy ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” przyznali, że co roku otrzymują informacje o wilczych szczeniakach wykradzionych z nor, co zazwyczaj oznacza dla zwierząt wyrok śmierci. Słynnymi wilkami „porwanymi za młodu” były między innymi wilki znane z mediów: Kazan i Wiki (programy Animals i Dzika Polska) a także Dymek.

Szczenięta po podrośnięciu stają się nieznośne i prędzej czy później uciekają lub wypuszczane są na wolność, a to młode wilki, które nie są w stanie żyć w lesie. Nie radzą sobie ze zdobyciem pokarmu, boją się żyjących tam zwierząt, a ludzi traktują jak przedstawicieli własnego gatunku. Kręcą się przy zabudowaniach i tam szukają resztek i odpadków. – Zdarza się, że zaczynają polować na psy – wyjaśnia Sabina Pielużek-Nowak. (Wyborcza)

Wprawne oko bez trudu rozpozna też wilka, który chodzi po podwórku. – Jak go zamkną w klatce, to on cały czas chodzi. Nie leży jak pies. To natura wilka, który codziennie musi obejść swoje terytorium. To czasem kilkadziesiąt kilometrów – tłumaczą leśnicy.

Wilk? Pies? Hybryda? Myśliwi już szykują broń [WIDEO]