18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dźwigną się z tego?

Idea Bank w czarnej panice. Pieniądze zniknęły z kont klientów

20.11.2019  16:23
Idea Bank w czarnej panice. Pieniądze zniknęły z kont klientów
Idea Bank w czarnej panice. Pieniądze zniknęły z kont klientów Fot: Piotr Hukalo/East News

Idea Bank ma poważne kłopoty. Nastąpiła ogromna awaria tego dużego banku. Klienci doświadczyli dramatu podwójnie liczonych transakcji i wyzerowanych kont. 

Idea Bank od wczoraj walczy z wyjątkowo potężną awarią, która mogła przyprawić o palpitację serca niejednego klienta gigantycznej organizacji.

Idea Bank miał poważną awarię

Transakcje kartą zostały zdublowane, infolinia nie funkcjonuje, a z kont klientów znikają środki - takie rzeczy dzieją się od wczoraj. Idea Bank będzie długo walczył z problemami, które piętrzą się od wczoraj jak ogromna piramida. Klienci napisali o problemach z płatnościami w serwisie Down Detector.

Bardzo przepraszamy za tę sytuację. Aktualnie trwają prace naprawcze, mające na celu jak najszybsze wyeliminowanie błędu księgowania. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości - zaistniała kwestia może zostać rozwiązana w przeciągu najbliższych godzin i środki powrócą na konto

- możemy przeczytać na Facebooku. W taki sposób Idea Bank odpowiedział na post jednego z klientów.

Co więcej, Idea Bank wydał nawet specjalne oświadczenie, w którym oficjalnie przeprasza za wszystko, co dręczyło dotychczas klientów. 

Przyczyna błędu została zdiagnozowana. Aktualnie Bank pracuje nad jej jak najszybszym rozwiązaniem, a sam błąd został już 19 listopada zgłoszony do dostawcy systemu bankowego. Wszystkie przypadki podwójnego księgowania zostaną usunięte z systemu dzisiaj do końca dnia – zostaną wprowadzone korekty błędnych transakcji na rachunkach klientów. W następnych dniach Bank będzie dokonywał korekt ewentualnych konsekwencji błędu, np. naliczonych nienależnie odsetek od debetu. Klienci, którzy zauważyli nieprawidłowość na swoich kontach nie muszą dokonywać żadnych zgłoszeń – zwrot środków zostanie dokonany automatycznie. Przepraszamy klientów za wszystkie niedogodności, w tym za automatyczną wysyłkę SMS-ów o rzekomym przekroczeniu salda na kartach płatniczych 

- możemy w nim przeczytać.

Mamy nadzieję, że klienci już poczują się spokojni.

logo Tu się dzieje