18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trujące naczynia

Produkty śmierci w Ikei. Apel sieci: "Przestańcie ich używać"

11.05.2020  15:23
Produkty śmierci w Ikei. Apel sieci: "Przestańcie ich używać"
Produkty śmierci w Ikei. Apel sieci: "Przestańcie ich używać" Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Ikea słynie z przystępnych cen i atrakcyjnych produktów. Nie zawsze jest jednak różowo i każdemu zdarzają się potknięcia. Gorzej, kiedy stanowią one zagrożenie dla czyjegoś zdrowia.

Ikea długo tej sprawy nie zapomni. Gigantyczna sieć sklepów dopuściła do sprzedaży kubki podróżne, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia klientów. Kubek podróżny TROLIGTVIS może zawierać niebezpieczne dla zdrowia ftalany.

Ikea i niebezpieczne kubki podróżne

Ikea apeluje do wszystkich nabywców, by zaprzestali korzystania z kubków. Sklep gwarantuje również zwrot pieniędzy wszystkim osobom, które zakupiły felerny produkt. Sam kubek TROLIGTVIS zostanie niezwłocznie wycofany ze sprzedaży.

Ikea apeluje do wszystkich klientów, którzy mają kubek podróżny TROLIGTVIS oznaczony „Made in India”, aby przestali go używać. Najnowsze wyniki badań wskazują, że produkt może wydzielać substancje chemiczne w ilościach przekraczających dopuszczalne wartości graniczne

- informuje Ikea.

Produkt można zwracać w dowolnym sklepie stacjonarnym Ikea. Sieć wyraźnie bardzo poważnie podchodzi do sprawy bezpieczeństwa swoich klientów.

Niedawno otrzymaliśmy wyniki badań wykazujące, że kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity. Wiele lat temu Ikea podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością i dlatego wstrzymała sprzedaż kubka podróżnego na czas dochodzenia oraz testów, które mają na celu ustalenie pierwotnej przyczyny problemu. Dochodzenie wykazało, że problem może dotyczyć kubków oznaczonych „Made in India”. Ikea wycofuje teraz kubki, pomimo niewielkiego ryzyka natychmiastowego wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych

- podaje sklep.

Podany kubek podróżny był w sprzedaży od października 2019 roku. Przy zwrocie towaru dowód zakupu nie jest wymagany - ma to wynagrodzić klientom wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.

logo Tu się dzieje