18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pociąg znów zabił

Straszny wypadek. Pendolino potrąciło człowieka

Wojciech Kozicki
01.07.2021  17:48
Pendolino potrąciło człowieka w Iławie. Pociąg znów zabił
Pendolino potrąciło człowieka w Iławie. Pociąg znów zabił Fot: Damian Klamka/East News

Iława i tragiczny wypadek na torach. Pociąg Pendolino relacji Gdynia-Katowice potrącił osobę przechodzącą przez tory. Niestety, był to wypadek śmiertelny.

Pendolino zabiło człowieka. W czwartek około godziny 7 rano w Iławie doszło do tragicznego wypadku. W pobliżu przystanku kolejowego Iława Miasto pociąg potrącił osobę przechodzącą przez tory. Ofiary wypadku nie udało się uratować, a jej tożsamość wciąż nie została ustalona.

Iława. Pociąg potrącił człowieka, śmiertelny wypadek

Jaka była przyczyna wypadku? Tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo, ale ustaleniem dramatycznych okoliczności zajmą się prokurator i komisja krajowa.

Po wypadku zdecydowano się wstrzymać ruch pociągów w miejscu tragedii. Przewoźnikom zalecono wprowadzenie komunikacji zastępczej. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez PKP, wystąpiły godzinne opóźnienia w kursowaniu pociągów.

Iława jest ważnym punktem na kolejowej mapie Polski północno-wschodniej. Obsługuje pociągi pasażerskie wszystkich rodzajów i pociągi towarowe – przypomina Radio ZET.

Czytaj także