18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ruch w drugą stronę

Ile do Polski przybyło Ukraińców? Duże zaskoczenie [DANE SG]

11.10.2022  10:42
Straż Graniczna podała dane o ruchu na granicy
Straż Graniczna podała dane o ruchu na granicy Fot: Marcin Nowak/REPORTER

Straż graniczna podała dane dotyczące tego, ile do Polski wjechało i ile z Polski wyjechało mieszkańców Ukrainy od początku wojny.

Bestialska napaść Rosji na naszych wschodnich braci z Ukrainy rozpoczęła się 24.02. Wówczas wielu mieszkańców tego kraju zaczęło uciekać z obawy przed śmiercią z rąk żołnierzy Putina. Ucieczka była możliwa dzięki bohaterskiej postawie armii ukraińskiej i wcześniej pozyskanych przez Zachód danych wywiadowczych, które pozwoliły na przygotowanie do wojny.

Wszyscy pamiętamy kolejki na granicy polskiej, mołdawskiej, czy węgierskiej, zresztą pewnie wielu z naszych czytelników przyjęło do siebie ukraińskich uchodźców. Jak wielu z nich przybyło do naszego kraju, a jak wielu już Polskę opuściło. Dane mogą zaskoczyć.

Dane Straży Granicznej

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Straż Graniczna podała precyzyjne dane dotyczące ruchu na granicy polsko-ukraińskiej. SG przekazała te informacje poprzez swoje konto na Twitterze.

Od początku wojny na Ukrainie do Polski wjechało 6,927 mln osób, a z Polski na Ukrainę ponad 5,152 mln osób - poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Liczba powracających do Ukrainy osób może być dużym zaskoczeniem. Konflikt wciąż trwa i bezpieczniejszym wyjściem byłoby pozostać w Polsce albo innych krajach dalej na zachód. Ukraińcy chcą jednak już wracać i pomóc w walce lub odbudowie kraju.

Od 24.02 funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych w kierunku z Ukrainy do Polski 6,927 mln osób. W poniedziałek do Polski przybyło 19,9 tys. osób, a do godz. 7 rano we wtorek - 6,5 tys.Z kolei na Ukrainę od 24 lutego wyjechało z Polski ponad 5,152 mln osób, z czego we wtorek 20,2 tys.

- podała na Twitterze Straż Graniczna.

Czytaj także