18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jest CHORE!

Ujawnili mega koszt szpitala narodowego!

Wojciech Kozicki
19.01.2021  10:52
Szpital na Stadionie Narodowym kosztuje tyle, że się można pochorować
Szpital na Stadionie Narodowym kosztuje tyle, że się można pochorować Fot: Jakub Kaminski/East News

Szpital Narodowy w Warszawie to miejsce, gdzie leczy się chorych na koronawirusa (podobno)… i zarabia wielkie pieniądze! Media ujawniają jaki zysk generuje szpital na Stadionie Narodowym i jakie wypłacane są tam pensje zarządu. To jest po prostu… chore!

Szpital narodowy w Warszawie to maszynka do zarabiania pieniędzy? Jak ujawnia Wyborcza, „by dostać tu łóżko, nie można być zbyt chorym”. To właśnie dlatego od 2 miesięcy trafiło tam jedynie 409 pacjentów. Podatnikom się to zupełnie nie opłaca, ale personel i zarząd na zarobki narzekać nie mogą.

Szpital narodowy i koszty - chore pieniądze!

„Wyborcza” podaje, że puste łóżka na Stadionie Narodowym to niezły interes. Za puste łóżko w gotowości na zwykłej sali zarząd szpitala dostaje 822 zł z Narodowego Funduszu Zdrowia. Za zajęte aż 1062 złote. Wszystkich łóżek jest aż 500, chociaż jest za mało personelu, aby obsłużyć je przy ewentualnym pełnym obłożeniu.

Jeszcze bardziej opłacalne jest przygotowanie łóżek do prowadzenia intensywnej terapii. Niewykorzystane to zarobek prawie 3,8 tys. zł, zajęte – 4,3 tys. zł. Izba przyjęć za swoją gotowość kasuje 18 tys. zł za dobę. Tu się nie leczy ciężko chorych, tu się zarabia ciężkie pieniądze – ujawnia Wyborcza.

Ile kosztuje zarząd szpitala narodowego?

Na tym jednak nie koniec. Wyborcza podaje również, że koszt utrzymania zarządu szpitala na Stadionie Narodowym wynosi 624 tysiące złotych. Co więcej, według pierwotnych założeń, całkowity miesięczny koszt utrzymania „szpitala narodowego” wynosi 21 milionów złotych. Jak podali niedawno posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba, blisko 6 mln zł pochłonęło funkcjonowanie Szpitala Narodowego w ciągu listopada 2020 r. W listopadzie na wynagrodzenia w Szpitalu Narodowym przeznaczono ponad 3 mln zł - czyli więcej niż połowę całej kwoty, przeznaczonej na działanie tej placówki. 

Kto się leczy na Stadionie Narodowym?

Kolejne źródła donoszą również o pacjentach „niezbyt chorych”, którzy trafiają na Stadion Narodowy. Ciężkich przypadków tam podobno nie uświadczymy. Michał Szczerba (KO) twierdzi, że rzeczywisty koszt "obsłużenia" jednego pacjenta w Szpitalu Narodowym to niemal 40 tys. zł. 

Pacjenci, którzy trafiają do Szpitala Narodowego, właściwie mogliby pójść do domu, tylko z jakiegoś powodu tego nie robią – powiedział dyrektor jednej ze stołecznych lecznic. (Wyborcza)