18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Słyszycie kroki? To idzie CZWARTA FALA!

Mało nowych zakażeń, ale najgorsze przed nami?

Wojciech Kozicki
26.07.2021  10:36
Nowy raport Ministerstwa Zdrowia. Czwarta fala zakażeń nadciąga?
Nowy raport Ministerstwa Zdrowia. Czwarta fala zakażeń nadciąga? Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Sytuacja pandemiczna w Polsce wciąż wydaje się stabilna. Liczba zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa trzyma się nadal na niskim poziomie, jednak to cisza przed burzą?

Poniedziałek przyniósł znów dobre wiadomości – przyrost nowych zakażeń koronawirusem wciąż jest niewielki. Czy jednak naprawdę mamy się z czego cieszyć? Ministerstwo Zdrowia już zapowiada czwartą falę zakażeń, która ma uderzyć w Polskę już jesienią. Czy wariant Delta doprowadzi do epidemicznej hekatomby?

Nowe zakażenia i zgony z powodu koronawirusa w Polsce

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, tym razem testy na COVID-19 potwierdziły 74 nowe zakażenia. Z powodu koronawirusa zmarło ZERO osób, a choroby współistniejące odpowiadają za ZERO nowych zgonów.

Mamy 74 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (16), małopolskiego (8), śląskiego (7), wielkopolskiego (7), podlaskiego (5), dolnośląskiego (4), świętokrzyskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), łódzkiego (1), opolskiego (1). 5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 2 882 220/75 242 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej