18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wirus atakuje

Ile potrwa epidemia koronawirusa? Ekspert nie ma wątpliwości

23.03.2020  21:39
Ile potrwa epidemia koronawirusa? Ekspert nie ma wątpliwości
Ile potrwa epidemia koronawirusa? Ekspert nie ma wątpliwości Fot: Shutterstock

Ile potrwa epidemia koronawirusa? Chyba wszyscy zadajemy sobie to pytanie, mając dość wieści o kolejnych zachorowaniach i zgonach. Ekspert nie ma wątpliwości co do tego, ile potrwa ta cała sytuacja. 

Ile potrwa epidemia koronawirusa? Jesteśmy zmęczeni strachem i ciągłymi złymi informacjami. Każdy z nas chciałby już wrócić do swoich stałych obowiązków i zwykłego życia. Na razie jednak końca tej sytuacji nie widać.

Ile potrwa epidemia koronawirusa? Wszystko zależy od nas 

Ekspert postanowił odpowiedzieć na pytanie, dotyczące rozwoju epidemii w Polsce. Nie ma wątpliwości, jak to wszystko się potoczy. 

Będzie tak, jak wszędzie na świecie. W najbliższych dwóch-trzech tygodniach spodziewajmy się istotnych wzrostów zachorowań. Jakie to będą liczby? Trudno dokładnie powiedzieć, bo nie wiemy tak naprawdę, z czego startujemy, gdyż robimy za mało testów. Kraje, które w pierwszych tygodniach fali epidemicznej zaczynały od paru tysięcy potwierdzonych zakażonych, mają w tej chwili sytuację fatalną, np. Włochy, Iran, Francja, Hiszpania. Kraje, które startowały od kilkuset przypadków, są w znacznie lepszej sytuacji, np. Niemcy

– mówił w rozmowie z Faktem dr. n. med. Paweł Grzesiowski.

Im dłużej wytrwamy w takiej sytuacji, jak w tej chwili i zostaniemy w domach, tym epidemia szerzyć się będzie wolniej

- dodaje lekarz.

Warto o tym pamiętać i postarać się nie iść scenariuszem włoskim po większą liczbę zakażonych. Nasza mobilizacja teraz zwróci się z nawiązką w przyszłości. To aktualnie jest zdecydowanie rzeczą najważniejszą. 

Przeczytaj więcej
Komentarze