18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bum bum bum! Polska pokonana!

Ile zakażeń w sobotę? Niedzielski ujawnił dane!

Wojciech Kozicki
06.11.2021  09:35
Niedzielski ujawnia najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń. Będzie LOCKDOWN?
Niedzielski ujawnia najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń. Będzie LOCKDOWN? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Liczba zakażeń koronawirusem 6 listopada znowu wygląda jakby diabeł ogonem zamiatał. Co prawda codzienny raport Ministerstwa Zdrowia jeszcze nie został opublikowany, ale minister zdrowia Adam Niedzielski już ujawnił najnowsze i aktualne dane.

Jeśli ktoś właśnie obudził się po srogiej piątkowej imprezie i usłyszał wypowiedź Adama Niedzielskiego, to może pomyśleć, że zmaga się z delirium tremens. To nie jednak nie koszmar i pijacki wid, minister zdrowia na antenie RMF FM naprawdę powiedział, że w sobotę 6 listopada testy na obecność koronawirusa potwierdziły 15190 nowych zakażeń. Tym samym to trzeci dzień z rzędu z liczbą ponad 15 tys. zakażeń i oznacza to wzrost o ponad 55 proc. względem zeszłego tygodnia.

Covid w sobotę atakuje, ale Niedzielski uspokaja

Co dalej i jakie są prognozy? Niedzielski w RMF FM zapowiedział, że skala czwartej fali pandemii będzie w dużej mierze zależeć od zachowania zasad bezpieczeństwa, w tym m.in. dystansu, noszenia maseczek oraz szczepień. Dzień wcześniej ujawnił jakie PiS ma plany dotyczące walki z koronawirusem i czy zostanie wprowadzony twardy lockdown.

Przebieg czwartej fali pokazuje, że mamy mniej zgonów i hospitalizacji. Przyjęliśmy też inną politykę restrykcji, niż w poprzednich falach. Mamy troszeczkę mniej przypadków, bo dzisiaj jest ich 15 190, ale to jest cały czas bardzo duży przyrost. Widzimy po stronie wykonywanych badań, że te liczby bardzo się powiększają, co też świadczy o tym, że jest coraz więcej transmisji – powiedział Niedzielski z RMF FM.

Minister zdrowia twierdzi, że to wciąż nie apogeum czwartej fali zakażeń, a dynamika zakażeń w województwach lubelskim i podlaskim WYHAMOWUJE.

Nie zwiększamy poziomu restrykcji, chcemy, żeby ze względu na naturalną odporność uzyskaną przez szczepienia przejść jak najmniejszym kosztem ekonomiczno-społecznym przez tę falę. Jeżeli na Podlasiu i w województwie lubelskim będziemy widzieli, że ta polityka jest dobra, pozwala przejść falę w sposób bezrestrykcyjny, to będziemy mieli świadomość, że kolejne fale będą pod coraz większą naszą kontrolą. To zawsze jest kwestia zważenia kosztów i korzyści, bo z jednej strony oczywiście mamy ograniczenie transmisji, mówię o takich restrykcjach, które ograniczają mobilność przede wszystkim. Z drugiej strony mamy też ogromne koszty związane z kwestiami ekonomicznymi, ale też kwestiami dotyczącymi życia społecznego  - powiedział Niedzielski w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

logo Tu się dzieje