18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polakom serce pęknie!

Ile zarabia Obajtek? Orlen ujawnia szokujące dane

Wojciech Kozicki
15.04.2021  13:03
Daniel Obajtek ujawnia swoje zarobki. NA BOGATO  to mało powiedziane...
Daniel Obajtek ujawnia swoje zarobki. NA BOGATO to mało powiedziane... Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Przeciętny polski Kowalski tak klepie biedę, że mogłaby oskarżyć go o pobicie. Tymczasem Daniel Obajtek nie zarabia… on zgarnia mega kasę! Orlen ujawnił zarobki Daniela Obajtka w 2020 roku. Jeśli macie słabe nerwy, lepiej usiądźcie. Niektórzy Polacy nie wiedzą nawet, że takie pieniądze istnieją, a większość nie zarobiłoby tyle przez kilka żyć.

Daniel Obajtek ostatnio atakowany jest ze wszystkich stron, a opozycja niedługo oskarży go nawet o topnienie lodowców, głód w Afryce i kurczenie się populacji zalotki białoczelnej. A może po prostu zazdroszczą mu pieniędzy? Orlen zdecydował się ujawnić zarobki Daniela Obajtka za 2020 rok. Gigantyczne pensje i premie w Orlenie wywołają społeczne oburzenie? Niejeden kalkulator zacząłby dymić od takich liczb!

Ile zarabia Daniel Obajtek? Mega wynagrodzenia, Orlen oszalał?

Jak pisze portal Money.pl, pierwotnie roczny raport państwowej spółki PKN Orlen miał zostać opublikowany 15 marca, dwukrotnie termin był jednak odsuwany i ostatecznie 15 kwietnia paliwowy koncern odkrył karty.

Z rocznego raportu PKN Orlen wynika, że tylko w 2020 roku Daniel Obajtek zarobił w spółce 1 mln 286 tys. zł. Jest to kwota wyższa o 80 tys. zł w porównaniu do poprzedniego roku, ale dotyczy jedynie pensji podstawowej – podaje Radio ZET.

Wspomniany portal dodaje, że sama podstawowa pensja Objatka w Orlenie to nie wszystko, bo przecież dostaje również mega premie. W raporcie znalazła się informacja o "premiach potencjalnie należnych członkom zarządu spółki pełniącym funkcję w danym roku do wypłaty w roku kolejnym".

W 2020 roku była to kwota 966 tys. zł brutto. Najpewniej zostanie wypłacona w 2021. Za to w 2019 roku było to 913 tys. zł brutto i tyle dodatkowo mógł dostać Obajtek w 2020 roku – ujawnia Money.pl.

Tym samym Daniel Obajtek może zarabiać miesięcznie nawet 107 tys. zł na miesiąc. Razem z premiami i dodatkami wypłata Obajtka spokojnie dobija do 183 tys. zł. miesięcznie brutto. Dla porównania, gdy był samorządowcem i wójtem gminy Pcim, w latach 2006-2015 Obajtek zarabiał od 101 do 195 tys. zł rocznie. Radio ZET dodaje, że obecny prezes Orlenu Wcześniej był także prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w 2017 roku otrzymał 689 tys. zł.

Daniel Obajtek, kierujący od 2018 r. państwowym gigantem naftowym PKN Orlen, od kilku tygodni skupia na sobie uwagę opinii publicznej za sprawą ujawniania przez media kolejnych jego nieruchomości. Zdecydował się dać dziennikarzom dostęp do swoich zeznań podatkowych oraz zawartych w ostatnich dekadach umów pożyczek. Wynika z niego, że od dojścia PiS do władzy Daniel Obajtek zarobił na państwowych posadach 7 mln zł, a w skład jego majątku wchodzi 38 nieruchomości, których jest właścicielem lub współwłaścicielem – informuje Business Insider.

logo Tu się dzieje