18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rodzina z COVID-19

Ewakuacja chorych Polaków z Indii do Polski

Wojciech Kozicki
25.04.2021  15:45
Ewakuacja chorych Polaków z Indii do Polski. Mają COVID-19
Ewakuacja chorych Polaków z Indii do Polski. Mają COVID-19 Fot: Planeta.pl

Polski dyplomata, który ciężko zachorował na COVID-19 w Indiach, został ewakuowany do Polski. W niedzielę 25 kwietnia przyleciał do kraju specjalnym samolotem do ojczyzny. Potwierdzono, że koronawirusa ma również cała jego liczna rodzina.

Koronawirus w Indiach rozpętał prawdziwe piekło, jednak polski dyplomata został z niego bezpiecznie ewakuowany. Media podają, że w niedzielne popołudnie z Indii do Polski przyleciał specjalny samolot, którym przetransportowano do kraju ciężko przechodzącego COVID-19 mężczyznę. Zachorowała również je ciężarna żona oraz czwórka dzieci. Również trafili do Polski.

Polski dyplomata ewakuowany z Indii

Ewakuację Polaka z Indii zorganizowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Była to procedura bardzo skomplikowana ze względu na presję czasu i liczbę instytucji, które zaangażowały się w całą akcję. Były to m.in. Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, PLL LOT oraz Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Sytuacja w Indiach jest dramatyczna, nie ma tlenu, nie ma miejsc w szpitalach. Dyplomaci również nie mogą liczyć na pomoc. Niezbędna była więc ewakuacja Polaka do kraju - powiedział płk. Konrad Korpowski, dyrektor RCB. (Interia.pl)

COVID-19 w Indiach

Sytuacja epidemiczna w Indiach jest dramatyczna, a wirus całkowicie wymknął się spod kontroli. Dziennie odnotowuje się blisko 300 tysięcy nowych zakażeń, a do tego kraj ciemięży nowy wariant koronawirusa z podwójną mutacją.

Do Polski dotarł ewakuowany wraz z rodziną z Indii chory (COVID-19) polski dyplomata. Misję zorganizowano, zachowując procedury bezpieczeństwa, w 48h dzięki współpracy wielu instytucji - Gratulacje za sprawną koordynację – napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej