18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

olaboga

INFLACJA WYBIŁA W KOSMOS. Jesteśmy zgubieni

Emilia Waszczuk
31.08.2022  10:24
Inflacja znów wybiła w kosmos
Inflacja znów wybiła w kosmos Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Przykro nam, nie ma oddechu. Główny Urząd Statystyczny podał wstępny odczyt inflacji za sierpień. Znów jest wielki skok.

Nici z zapowiedzi ekspertów, nie ma spadku inflacji. Miało być powolne odchodzenie od szalejącej, postępującej drożyzny, a jest dużo gorzej, niż w lipcu. GUS podał wstępny odczyt inflacji za sierpień. Jest prawdziwy dramat.

Dopiero co wspominaliśmy o zapowiedzi rządowego banku Pekao i ich analizach, z których wynikało, że inflacja w sierpniu zamknie się w 15,3 procentach. Teraz wiemy już, że prognozę tę można włożyć między bajki, była jedynie mrzonką.

Inflacja w sierpniu - dane GUS

Inflacja w sierpniu 2022 wyniosła aż 16,1 procent rok do roku. Miał być spadek lub wyhamowanie, jest gigantyczny skok. Przypominamy - w lipcu zatrzymaliśmy się na granicy 15,6 procent.

Już czekamy na konferencję prezesa NBP Adama Glapińskiego, który po raz kolejny ogłosi, że inflacja raz spada, raz rośnie, on jest orłem, sokołem, herosem, a państwo świetnie radzi sobie z drożyzną i to nie ich wina, że ta postępuje. A na koniec ogłosi, że stopy procentowe znów trzeba podnieść, ale nie ma co rozpaczać - było trzeba nie brać kredytów, skoro teraz nie ma czym ich spłacać.

Ps. gdybyście już nie pamiętali - w sierpniu 2021 roku inflacja w Polsce wynosiła 5,5 procent i już wtedy ekonomiści alarmowali, że to niebezpiecznie dużo. Jeszcze trochę, i sięgniemy 21,37 procent? Byłoby bardzo polsko.