18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

2020 w formie

Inwazja jadowitych pająków w Polsce. Są BARDZO niebezpieczne

26.08.2020  13:45
Inwazja jadowitych pająków w Polsce. Są BARDZO niebezpieczne
Inwazja jadowitych pająków w Polsce. Są BARDZO niebezpieczne Fot: RHJPhtotoandilustration/Shutterstock

Inwazja jadowitych pająków w Polsce - w obliczu pandemii i trudnego roku 2020 już naprawdę tylko tego nam brakowało. Nawet specjaliści są przerażeni. Wygląda na to, że kolczak zbrojny się u nas zadomowił.

Inwazja jadowitych pająków brzmi jak dopełnienie 2020 roku. Niestety, to dzieje się naprawdę i nie jest tylko mocnym scenariuszem filmu akcji. Na terenie Nadleśnictwa Oborniki w Wielkopolsce pojawił się kolczak zbrojny.

Ten pająk jest wyjątkowo niebezpieczny. Zatrucie jego jadem w razie ukąszenia może być nawet kilkutygodniowe. Owada zauważyli pracownicy leśniczówki, którzy byli szczerze zaskoczeni jego pojawieniem się. W Polsce jest bowiem dość rzadko spotykany.

Inwazja jadowitych pająków

Normalnie kolczak zbrojny występuje w Europie oraz zachodniej i środkowej części Azji. Dodatkowo, na południu Europy jest zdecydowanie liczniejszy niż w środkowej części naszego kontynentu. 

Ukąszenie pająka powoduje piekący ból i stan zapalny. Jego jad jest śmiertelny dla owadów, a u człowieka powoduje długotrwałe bóle, dreszcze i osłabienie. 

Szczególnie samice bywają agresywne broniąc swojego potomstwa. Dawniej nieliczny, występujący głównie na południu Europy wędruje ku północy zapewne z uwagi na suche, upalne lata sprzyjające jego rozwojowi

- podkreśla nadleśnictwo, które namierzyło kolczaka zbrojnego w Polsce. 

Strzeżcie się go i postarajcie nie spotykać!

Przeczytaj więcej
Komentarze