18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Robi się niebezpiecznie

Iran zaatakuje Polskę? "Mały, zły kraj w Europie" i "zdrajcy"

Emilia Waszczuk
08.01.2020  10:23
Iran zaatakuje Polskę? "Mały, zły kraj w Europie" i "zdrajcy"
Iran zaatakuje Polskę? "Mały, zły kraj w Europie" i "zdrajcy" Fot: EAST NEWS / Shutterstock

Niepokojące doniesienia z Iranu. Duchowy przywódca Ajatollah Chamenei grzmi o "złym kraju w Europie", w którym spiskowano przeciw jego państwu. Chodzi o Polskę?

W lutym 2019 roku w Warszawie odbył się szczyt bliskowschodni. Na nim przedstawiciele państw grup walczących z reżimem w Teheranie, debatowali nad bezpieczeństwem, jawnie działając przeciwko Iranowi.

Rok później, po ataku na irańskiego przywódcę KIassema Sulejmaniego i natężeniu konfliktu na linii Iran-USA, Polska może mieć się czego obawiać. Między groźbami w kierunku amerykanów, wyznaczaniem nagrody za głowę Trumpa i ostrzelaniem baz USA, pojawiło się ostrzeżenie dla Europy.

Polska zagrożona?

Duchowy przywódca irański Ajatollah Chamenei wspomniał o "małym, złym państwie w Europie", w którym spiskowano przeciw Iranowi. Po tym wydarzeniu - zaznacza - ceny ropy w Iranie znacznie wzrosły, co wywołało wewnętrzne konflikty i protesty. Czyżby chodziło mu właśnie o Polskę?

W bardzo małym, ale złym kraju w Europie, Amerykanie byli z pewnymi irańskimi zdrajcami. Spotkali się, żeby spiskować przeciwko Islamskiej Republice

- mówił wzburzony (gazeta.pl).

Istnieje jednak "nadzieja", że nie o Polskę chodziło Irańczykowi. Równie dobrze mógł mówić o Albanii, która od Polski jest dużo mniejsza, a z którą Iran od dawna pozostaje w konflikcie - zauważa dziennikarz Onet.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze