18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

smutne wieści

JERZY TARGALSKI NIE ŻYJE. Cała prawica i TVP w żałobie

19.09.2021  10:57
jerzy Targalski nie żyje. Miał 69 lat
jerzy Targalski nie żyje. Miał 69 lat Fot: Michal Woźniak/East News

Zmarł Jerzy Targalski, historyk, dyrektor nauk humanistycznych, politolog, a ostatnimi czasy wielki entuzjasta PiS i "ekspert" TVP. Mężczyzna miał 69 lat.

Jerzy Targalski zmarł w niedzielę 19 września rano. Wcześniej media informowały o jego ciężkim stanie zdrowia. Informację o śmierci jako pierwszy przekazał portal niezależna.pl.

Targalski był historykiem i publicystą, w czasach PRL działał w opozycji. W ostatnim czasie związany był z "Gazetą Polską" i Telewizją Republika, współtworzył portal internetowy ABCnet, czesto pojawiał się w TVP w roli politycznego komentatora.

Jerzy Targalski nie żyje

W swojej pracy naukowej Jerzy Targalski zajmował się problematyką przemian ustrojowych w Europie Środkowej i Wschodniej na przełomie lat 80 i 90, a szczególnie rolą służb specjalnych. Był zwolennikiem lustracji i dekomunizacji.

W 2020 roku Targalski został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W latach 2013-2016 wydał wraz z Dorotą Kanią i Maciejem Maroszem serię książek o "resortowych dzieciach". Za jedną z nich - "Resortowe dzieci. Służby" otrzymał Główną Nagrodę Wolności Słowa w konkursie Stowarzyszenia dziennikarzy Polskich w 2015 roku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej