18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje człowiek, którego głos znali wszyscy Polacy

24.07.2020  15:35
Nie żyje człowiek, którego głos znali wszyscy Polacy
Nie żyje człowiek, którego głos znali wszyscy Polacy Fot: New Africa/Shutterstock

Jacek Czyż, kultowy polski lektor, zmarł po długiej i wyczerpującej chorobie. Fani jego umiejętności pogrążeni są w żałobie.

Jacek Czyż był lektorem, którego głos znali wszyscy Polacy. Starsi i młodsi słyszeli, jak użyczał głosu ich ukochanym postaciom filmowym. W chwili śmierci miał zaledwie 67 lat.

Jacek Czyż nie żyje

Od lat zmagał się z chorobą tak ciężką, że zorganizowano nawet specjalną zbiórkę by pokryć koszty jej leczenia. Niestety, Jacek Czyż zmarł zaledwie pięć dni po swoich ostatnich urodzinach.

Wiadomość o śmierci Jacka Czyża przekazał były radny Warszawy Andrzej Golimont. Jeszcze w 2017 roku przeszedł on udar mózgu, a niedługo potem zdiagnozowano u niego raka prostaty z przerzutami na kości.

Śmierć Jacka Czyża to ogromna strata da całej branży dubbingowej w Polsce. W styczniu 2019 odszedł inny wybitny lektor - Janusz Kozioł. On również próbował zebrać fundusze na leczenie, ale choroba okazała się szybsza niż ludzka dobroć.

Współczujemy najbliższym zmarłych.

Przeczytaj więcej
Komentarze