18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policja rozkłada ręce

Morderca z Borowców przechytrzył policję. To koniec śledztwa?

11.05.2022  16:57
Policja nie zdołała znaleźć Jacka Jaworka
Policja nie zdołała znaleźć Jacka Jaworka Fot: Policja.gov.pl

Jacek Jaworek, a dokładniej morderca z Borowców, poszukiwany od ponad roku przez policję, nadal pozostaje nieuchwytny. W namierzeniu szaleńca nie pomógł ani nowoczesny policyjny sprzęt, ani nawet jasnowidz Krzysztof Jackowski. Na przełom w śledztwie się nie zanosi, przez co wkrótce zapewne zostanie ono zawieszone.

Poszukiwania Jacka Jaworka rozpoczęły się dokładnie 10 lipca 2021 roku. 52-latek jest podejrzewany o brutalne zabójstwo brata, szwagierki oraz ich 17-letniego syna. Tragiczne zdarzenia zdołał przeżyć jedynie syn zamordowanych, który w tym czasie ukrywał się w swoim pokoju.

Jeszcze kilka miesięcy od tragicznych wydarzeń na adres mordercy z Borowców przychodziły tajemnicze paczki. Mówiono też o jego aktywności w mediach społecznościowych, lecz do tej pory wszystkie tropy prowadziły w ślepy zaułek.

Koniec z poszukiwaniami Jaworka

Według informacji ujawnionych przez RMF FM częstochowska prokuratura zamierza zakończyć czynności procesowe ws. 52-latka. Rzecznik tamtejszej prokuratury wyjaśnia, że służby wyczerpały repertuar środków, które można było zastosować w celu schwytania Jaworka.

Śledczy zajmujący się poszukiwaniami Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo w Borowcach, przesłuchali kilkudziesięciu świadków i zebrali dowody. Trwa oczekiwanie na opinię biegłych, która pozwoli na rekonstrukcję tego, co wydarzyło się 10 lipca 2021 roku. Ich opinia ma również wyjaśnić dokładniej, jak doszło do zgonu ofiar - informuje RMF.

Po zapowiadanej rekonstrukcji wydarzeń postępowanie najpewniej zostanie zawieszone. Na chwilę obecną służby nie są w stanie stwierdzić nawet czy Jacek Jaworek nadal żyje, czy też popełnił samobójstwo. Od lipca poszukuje go polska policja oraz Interpol, lecz wszystkie próby namierzenia mordercy nie przyniosły rezultatów.